Z szesnastu syren alarmowych rozlokowanych w przeróżnych miejscach, mieszkańcy powiatu szydłowieckiego mogą usłyszeć emitowane ostrzeżenia głosowe i komunikaty dotyczące zaprzestania wypalania traw i nieużytków rolnych oraz informacje o zaleceniach w stanie epidemii.

W związku z trwającą od kilku tygodni suszą, jak również występującymi ostatnio porywistymi wiatrami, w lasach utrzymuje się stopień zagrożenia pożarowego. Wypalanie łąk, ściernisk i nieużytków może i często doprowadza do pożaru pobliskiego lasu, domów i budynków gospodarczych, a także do niepowetowanych strat – utraty zdrowia i życia ludzkiego.

Od poniedziałku 20 kwietnia zostaje zniesiony zakaz wstępu do lasów. Starosta Szydłowiecki i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu apelują o rozsądek i rozwagę w trosce o wspólne dobro. Stop wypalaniu traw! Zostań w domu!

Komunikat: NIE WYPALAJ TRAW – ZOSTAŃ W DOMU /odtwórz/

Uwaga! Uwaga! Straż Pożarna informuje:
Mamy stan zagrożenia pożarowego!
Nie wypalaj traw i nieużytków!
Chroń siebie i innych!
W pożarach wywołanych wypalaniem traw giną ludzie!
Ogień wyrządza szkody przyrodzie i niszczy dorobek wielu pokoleń!

Uwaga! Ostrzeżenie!
Wypalanie traw jest prawem zakazane!
Podpalaczom grozi grzywna lub areszt.

Apelujemy!
Zachowaj rozsądek i rozwagę – w trosce o wspólne dobro!
Nie wypalaj traw!
Zostań w domu!

Funkcjonariusze Policji przy użyciu Powiatowego Systemu Alarmowania i Ostrzegania Ludności oraz z radiowozów wyposażonych w megafony przypominają mieszkańcom, aby w stanie epidemii nie narażać siebie i innych oraz pozostać w domach. Informują o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zakazie grupowania się osób, a także konsekwencjach wynikających z łamania przepisów porządkowych.

Komunikat POLICJI:

Uwaga! Uwaga! Policja informuje, mamy stan epidemii, zostań w domu nie narażaj siebie i innych, opuszczaj miejsce zamieszkania tylko gdy jest to konieczne, chroń siebie i bliskich.

Uwaga! Uwaga! Policja informuje, mamy stan epidemii, wzywa się do zakrywania ust i nosa, chroń siebie i bliskich.

Uwaga! Uwaga! Policja informuje, mamy stan epidemii, grupowanie się osób jest zabronione, chroń siebie i bliskich.

Uwaga! Uwaga! Policja informuje, mamy stan epidemii, osoby łamiące przepisy porządkowe narażają się na odpowiedzialność karną, chroń siebie i bliskich.

Rozszerzone wykorzystanie możliwości Powiatowego Systemu Alarmowania i Ostrzegania Ludności jest wspólną intencją Starosty Szydłowieckiego, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu i Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu.