Do symultany z naszym młodym mistrzem stanęli młodzi szachiści uczniowie z UKS „Korona” Szydłowiec, działającego przy wymienionej szkole: Antek Ślusarski, Michał Orlicki, Michał Piasta, Kuba Gunciarz, Maciej Kowalczyk, Szymon Żurek, Wojtek Nowak, Filip Tomczyk i Jacek Figarski (najmłodszy- 7 lat). Było to ciekawe przedsięwzięcie szachowe. Dobrze dysponowany mistrz Dominik po trwającej ponad godzinę walce wygrał zawody w stosunku 7,5:1,5 pkt. (na 9-ciu szachownicach). Jedynym zawodnikiem, który wygrał z mistrzem był Michał Orlicki z Kuźni-Kol., gm. Jastrząb, natomiast remis w partii uzyskał Filip Tomczyk z Szydłowca. Bliski remisu był też Szymon Żurek z gm. Chlewiska. Symultanista Dominik Kulik oraz trzech wymienionych wcześniej szachistów, którzy najlepiej stawili czoła mistrzowi otrzymało upominki od „Wieży” Szydłowiec. Zawody sędziował Marian Frąk-trener szachowy UKS.

Natomiast w dniu 10 kwietnia 2016 r. w Bliżynie odbył się V turniej szachowy z cyklu Grand-Prix 2016. Startowało w nim 20 zawodników z Bliżyna, Stąporkowa, Skarżyska Kam. i Szydłowca. W szydłowieckiej drużynie zagrali Dariusz Żurek, Marian Frąk, Sławomir Berus i Szymon Żurek (junior). Najlepiej spisali się Dariusz Żurek (5 miejsce w turnieju, 4,5 pkt. z 7) i Marian Frąk – 6 miejsce, 4,5 pkt. Dobry wynik uzyskał junior Szymon Żurek, który wprawdzie zajął 15 miejsce w turnieju, ale 2 miejsce w kategorii juniorów. Sławomir Berus z „Alternatywy” Szydłowiec zajął 13 miejsce- 4 pkt.

W dniach 16-17 kwietnia 2016 r. w Szydłowcu rozgrywano VII Szachowe Grand-Prix „Ziemi Odrowążów” w grze błyskawicznej i szybkiej, a ponadto miał miejsce turniej klasyfikacyjny dla młodych zawodników. Wzięła w nim udział znaczna liczba szachistów: 44 w grze błyskawicznej, 51 w grze szybkiej i 26 w turnieju klasyfikacyjnym. Najlepszym szydłowieckim zawodnikiem Grand-Prix był 3-krotny mistrz powiatu szydłowieckiego Dariusz Żurek z gm. Chlewiska, który w blitzu zajął wysokie 6 miejsce, a następnego dnia w turnieju szachów szybkich (rapid) – 7 miejsce. Patrząc na czołówkę zawodników to dobre miejsca. Drugim z najlepszych szydłowieckich zawodników był Michał Orlicki z gm. Jastrząb (UKS „Korona” Szydłowiec – trener Marian Frąk), który w turnieju klasyfikacyjnym młodych szachistów zajął wysokie 8 miejsce (26 startujących) z rezultatem 3 pkt. (z 5) i uzyskał IV kategorię szachową. Kategorię szachową uzyskali również inni nasi młodzi zawodnicy Szymon Żurek -V i Dawid Szcześniak – V. Pozostali szydłowieccy zawodnicy Grand-Prix w liczbie 11 uzyskali bardzo słabe wyniki, a wielu wręcz uplasowało się w ostatnich dziesiątkach. Narazie nie pomogły dla lepszego wyniku ani szkolenia, ani nowe koncepcje. Gratulacje dla tych, którzy stanęli na wysokości zadania.