O udanym końcu wakacji mówić mogą najmłodsi szydłowieccy szachiści trenujący w Szkolnej Sekcji Szachowej K.S. ALTERNATYWA.

Dzięki wspólnej inicjatywie działaczy i rodziców, dodatkowo wspartej finansowo przez Burmistrza Szydłowca, zorganizowano dla nich wyjazdową (lub może lepiej „odjazdową”) imprezę integracyjną.

Zaczęło się w sobotnie przedpołudnie – zbiórka i wspólny przejazd busem. Podróż nie trwała długo. W niedalekiej odległości od Szydłowca funkcjonuje bowiem ośrodek specjalizujący się w organizacji różnorakich gier terenowych, m.in. paintball’a. Tam właśnie zlokalizowano wspólną zabawę dzieci, rodziców i trenerów sportowych. Program obejmował elektroniczny paintball „reżyserowany” i prowadzony przez specjalistów, ognisko – grill, swobodne zabawy ruchowe oraz – na koniec – turniej szachowy.

Zwycięzcy obydwu rywalizacji – tak „strzeleckiej” jak szachowej, otrzymali oprócz braw i wyrazów powszechnego uznania, także ciekawe pamiątki i nagrody. Rodzice ze wspólnych składek, przygotowali poczęstunek, który pomógł zregenerować nadwątlone bieganiem siły a towarzyszące biesiadzie – wymiana wrażeń i rozemocjonowane dyskusje, potrwały do późnych godzin popołudniowych.

Udało się znakomicie. Pozytywna energia, bogate wrażenia i doskonały humor towarzyszyły nam od początku, aż do samego końca. Nie sposób opowiedzieć i zapisać wszystkiego, ale jestem pewien, że całość wydarzenia, podzielona w głowach jego uczestników na indywidualne cząstki, przetrwa jeszcze bardzo długo i niejednokrotnie przywoływana będzie w pamięci.

Wojciech Bednarczyk