W piątek 18.06 działacze Klubu Sportowego „ALTERNATYWA” i zawodnicy Sekcji Szkolnej, na wspólnym spotkaniu zakończyli sezon treningowy 2020/21.

Miejsce miało krótkie podsumowanie wyników szkolenia i występów naszych reprezentantów w rozgrywkach zewnętrznych. Podziękowano również za udział w organizacji zajęć – Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Szydłowcu, rodzicom młodych szachistów oraz wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Kilkanaście osób z grona dzieci uczęszczających na zajęcia teoretyczne i treningi otrzymało ufundowane przez zarząd Klubu nagrody rzeczowe. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Damian Stryjek – zwycięzca majowego, szkolnego turnieju mistrzowskiego w Radomiu oraz wielokrotni reprezentanci ALTERNATYWY w turniejach szachowych: Emilka Laskowska, Bartek Kaluga i Wiktor Mazur.

Ogłoszono także decyzję o organizacji zajęć również w przyszłym roku szkolnym 2021/22. Trzeba tu podkreślić, że działalność szkoleniową Klub może podejmować dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu – programu „KLUB-2021” oraz wsparciu ze środków Powiatu Szydłowieckiego. Wiadomość o kontynuacji szkoleń przyjęto z ogólnym zadowoleniem. Wszyscy obecni zadeklarowali swój udział w treningach również w przyszłym sezonie.

Ostatnim akcentem tegorocznych występów naszych młodocianych zawodników był udział 21. czerwca w Mistrzostwach Radomia Szkół Podstawowych Klas VI-VIII, zorganizowanych przez Kapitułę Kultury Szachowej i Szkołę Szachową Marka Niedźwieckiego. Rezprezentanci „ALTERNATYWY” zaliczyli bardzo dobry występ dominując w zawodach i zajmując cztery miejsca w pierwszej piątce tabeli. Drugie miejsce wywalczył Szymon Żurek (tylko „o włos” ustępując zwycięzcy Aleksandrowi Kacy z Radomia), trzeci był Oskar Berus, czwarty Bartosz Kaluga a piąty Krzysztof Banaszczyk. W turnieju wystąpili także: Emilia Laskowska (7 miejsce), Wiktor Mazur
i Damian Stryjek.

Wszyscy wymienieni to podopieczni trenera Jacka Sieczkowskiego, świetnego zawodnika, sędziego klasy państwowej i licencjonowanego instruktora szachowego Polskiego Związku Szachowego.

Klub Sportowy „ALTERNATYWA” jest dumny z postawy reprezentantów i życzy im kolejnych sukcesów.