Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko zaprasza mieszkańców do udziału w VII Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim „O Konar Dębu Czwartaka”, zarówno w charakterze zawodnika, jak też kibica.

Impreza ta odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 22 września, a jej rozpoczęcie planowane jest na godz. 13.00. Start i meta będą usytuowane w Orońsku na ul. Brandta przy kompleksie sportowym Klubu Oronka. Biuro zawodów będzie otwarte już od godz. 11.00.

Kolarze w zależności od płci oraz wieku będą mieli do przejechania zróżnicowane dystanse, szczegółowo opisane w regulaminie imprezy. Trasa w postaci pętli będzie przebiegać drogami asfaltowymi przez następujące miejscowości: Orońsko, Łaziska, Ciepła, Świniów, Zdziechów Kolonia, Chustki, Wałsnów, Dobrut, Orońsko.

Wyścig ten będzie równocześnie Memoriałem Stanisława Chełmińskiego, utalentowanego kolarza z naszej gminy, który zginął na zawodach w roku 1970.

Tegoroczna edycja wyścigu jest uwzględniona w klasyfikacji ogólnopolskiej, prowadzonej przez sekcję Masters Polskiego Związku Kolarskiego. W związku z tym organizatorzy zapewniają elektroniczny pomiar czasu, a także stanowisko kontroli antydopingowej. Impreza jest także objęta Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Szydłowieckiego oraz Wójta Gminy Orońsko, a także patronatem sportowym zawodowej grupy kolarskiej CCC.

Imprezie sportowej będzie tworzyło wiele atrakcji, w tym wystawa zabytkowych rowerów, przygotowana przez Muzeum Polskich Rowerów z Radomia, loteria fantowa oraz degustacja potraw regionalnych. Będzie także możliwość zapoznania się z ofertą komercyjną firmy Romet, oferującej szeroką gamę rowerów oraz skorzystania z mobilnego serwisu rowerowego.

Jednocześnie organizatorzy informują, iż w godzinach od 13.00 do 16.30 mogą występować utrudnienia w ruchu na trasie przejazdu peletonu.