Omawiane święto siatkówki to bez wątpienia ogromny sukces organizatorów czyli Rodzinnej Akademii Sportu. 8 drużyn kobiet oraz 10 drużyn mężczyzn świadczy o rosnącej popularności rozgrywek.

Turniej podzielony był na dwa dni. W sobotę, pierwszego dnia, rozegrano mecze w grupach, które miały wyłonić drużyny mające powalczyć w niedzielę o pozycje medalowe.

Niestety już w fazie grupowej swoją grę zakończyły panie z Rodzinnej Akademii Sportu Szydłowiec. Zdecydowanie lepiej poradzili sobie panowie, ale o tym dalej.

Sobotnie rozgrywki oraz niedzielne półfinały rozstrzygnęły wszystko co najbardziej interesowało kibiców. Czyli kto zagra o miejsce trzecie, a kto o zwycięstwo.

W kategorii kobiet w meczu o trzecie miejsce zmierzyły się zawodniczki AZS UJK Kielce oraz Dana Gameb Skarżysko Kam. Po wyrównanym meczu 2:1 wygrały te pierwsze. Finał był bardziej jednostronny 2:0 wygrała Jutrzenka Bychlew z Construction Kielce, prowadząc w setach praktycznie przez cały czas (25:22 i 25:19).

W meczu o trzecie miejsce mężczyzn spotkali się: Domino Jastrząb oraz Jurne Młokosy Warszawa. Panowie z pobliskiego Jastrzębia, mecz o „medal” rozpoczęli źle, bo od przegranego seta (17:25). Na szczęście w następnych osiągnęli zdecydowaną przewagę, co przełożyło się na dwa wygrane sety (25:20 i 15:10) i oczywiście wygrany mecz 2:1.

Finał mężczyzn zgromadził największą publiczność i rozegrany został na głównym boisku. W finale spotkali się gospodarze – Rodzinna Akademia Sportu Szydłowiec oraz Smoki Kraków. Nasi zawodnicy dopingowani przez sympatyków siatkówki liczyli, że obronią tytuł wywalczony w ubiegłym roku. Niestety pierwszy set to zdecydowana dominacja drużyny z Krakowa i bardzo słaby wynik RAS (16:25). Drugi set miał, albo pogrązyć chłopaków z Szydłowca, albo tchnąć w nich wiarę. Drugi set to totalna huśtawka nastrojów, najpierw spokojna kontrola wyniku, by nagle stracić kilka punktów i przegrywać 20:23, szczęście w tym secie sprzyjało jednak naszym, którzy zdobyli pięć punktów z rzędu i doprowadzili do wyrównania. Tie-break był bardzo wyrównany jednak mniej błędów popełnili zawodnicy z Krakowa i to oni mogli cieszyć się z końcowego zwycięstwa. Set 11:15, a w całym meczu 1:2.

Po emocjach sportowych nadszedł czas wręczenia pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych. Zawodnicy otrzymywali wyróżnienia z rąk: burmistrza Szydłowca Artura Ludwa, prezesa Ciepłowni Bogdana Szabińskiego, prezesa Wodociągów i Kanalizacji Bogdana Grzmila oraz przedstawicieli Rodzinnej Akademii Sportu: Agnieszki Jedynak oraz Grzegorza Nowaka.

MVP turnieju zostali: Sylwia Kowalczyk (Jutrzenka) oraz Paweł Piwowarczyk (Smoki). Indywidualne nagrody otrzymały również zawodniczki Rodzinnej Akademii Sportu Szydłowiec: Monika Łożyńska (koszulkę od siatkarki Agnieszki Bednarek – Kasza) oraz Aleksandra Jedynak – Lis (koszulkę z autografami drużyny Muszynianki).

Szczególne słowa uznania należą się organizatorom, którzy po raz kolejny zorganizowali dużą sportową imprezę. Za organizację odpowiadał komitet organizacyjny w składzie: Agnieszka Jedynak, Aleksandra Jedynak-Lis, Agnieszka Kowalik-Orlicka, Monika Łożyńska, Krzysztof Jedynak, Łukasz Lis,  Łukasz Łożyński, Robert Wojcieszek, Pawel Bloch oraz Grzegorz Nowak. Ten ostatni powiedział nam również, że cennego wsparcia udzieliły przy organizacji panie z Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Szydłowcu: Justyna Jezierska, Magdalena Kopycka oraz Ilona Mamla.

Patronat medialny nad turniejem sprawował portal Nasz Szydłowiec.

Wyniki mężczyzn dzień pierwszy (kliknij)

Wyniki kobiet dzień pierwszy (kliknij)

Galeria zdjęć z pierwszego dnia (kliknij)

Fragment finałowego meczu RAS Szydłowiec – Smoki Krajów (kliknij)

Poniżej galeria zdjęć portalu Nasz Szydłowiec z drugiego dnia turnieju

{phocagallery view=category|categoryid=343|limitstart=0|limitcount33|imageordering=5}