W środę 10 lutego udaliśmy się do stadniny koni Lucky 5 Ranczo w Mroczkowie, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjno-przyrodniczych „spotkanie z koniem”. Każdy z uczestników posiadł wiedzę na temat koni, mógł uczestniczyć w ich czyszczeniu, karmieniu oraz przejażdżce w siodle. Następnie ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz gry i zabawy zorganizowane przez właściciela stadniny. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom za świetną zabawę i wspólne przygody na Bardzo Dzikim Zachodzie.

Dzień 12 lutego to wyjazd do Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze. Tam przez kilka godzin uczestniczyliśmy w zajęciach na basenie oraz w kręgielni.

Zajęcia wyjazdowe odbywały się w godzinach przedpołudniowych. Codziennie po południu prowadzone były treningi Karate Kyokushin Matsushima w godzinach 17, 00 – 18, 20 grupa młodsza oraz 18, 30 – 20, 00 grupa zaawansowana, podczas których doskonaliliśmy swoje umiejętności w tej wspaniałej sztuce walki. W tym roku w akademii udział brały dzieci spoza naszej organizacji zarówno w zajęciach wyjazdowych, jak i treningach Karate.

Serdeczne podziękowania przede wszystkim dla naszych podopiecznych za zaangażowanie, siłę i tworzenie wspaniałej atmosfery przez cały czas trwania akademii. Podziękowania dla wszystkich, którzy nas wspierali i służyli swoją pomocą przy realizacji tego przedsięwzięcia, a przede wszystkim przy opiece nad jego uczestnikami. Podziękowania dla rodziców, którzy obdarzyli nas swoim zaufaniem oraz Dyrekcji Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu za udostępnienie zaplecza sportowego.

XI Akademia Zimowa Karate Kyokushin Matsushima w takiej formie mogła być zrealizowana dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta w Szydłowcu, który przekazał na ten cel kwotę 2. 500 złotych. Serdecznie dziękujemy i do następnego roku. OSU