Dziewczęta, które na co dzień są uczennicami klasy VI sportowej PSP nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, po zaciętej walce w zawodach tych zdobyły pierwsze miejsce. Nie przegrywając żadnego meczu, zdobyły największą liczbę punktów i awansowały do kolejnego etapu. Na kolejnym szczeblu, będą reprezentowały powiat szydłowiecki w zmaganiach międzypowiatowych.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Natalia Celi, Natalia Gos, Klaudia Szcześniak, Natalia Przygodzka, Julia Penkalska, Agata Niewadzisz, Dominika Buczek, Zuzanna Ślusarczyk i Anna Kucfir. Opiekun zespołu: Bożena Jasińska.

W tym samym dniu również w Mirowie odbyły się też finały Powiatowe Szkół Podstawowych w piłce ręcznej chłopców. Drużyna z PSP nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu zajęła III miejsce.

Oto wyniki poszczególnych spotkań:

PSP 1 – PSP Gąsawy Rządowe 12-2,

PSP 1 – PSP Wałsnów 7-2.

W półfinale PSP 1 zmierzyła się z PSP 2. Wynik spotkania to 4-6. Mecz o III miejsce rozegrany został między PSP 1 a PSP Wałsnów i zakończył się wynikiem 6-3.

Najskuteczniejsi zawodnicy naszej drużyny to Kacper Koniarczyk – 14 bramek i Patryk Sen 7 bramek. Skład reprezentacji PSP nr 1: Kacper Koniarczyk, Patryk Sen, DAwid Adamczyk, Kacper Figarski, Dominik Sochacki, Jakub Pawlak, Miłosz Sajecki, Dawid Buczek, Jakub Tomczyk, Filip Tomczyk, Alan Kamiński, Dominik Gębski, Michał Mrozowski. Opiekun zespołu – Andrzej Koniarczyk.