8 września odbyły się uroczystości związane z zakończeniem modernizacji Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi im. Henryka Sienkiewicza w Cukrówce.

Tego dnia doszło do oficjalnego oddania budynku szkoły do użytku. W uroczystym spotkaniu udział wzięli m.in. wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, władze powiatowe, samorządowe i gminne z wójtem Waldemarem Sowińskim na czele.

Doszło podczas spotkania do oficjalnego przecięcia wstęgi, którego dokonali: wicemarszałek, wójt, Jerzy Gnat, przewodniczący Rady Gminy w Chlewiskach i Anna Kowalik, dyrektor szkoły w Cukrówce.

Budynek szkoły poświęcił proboszcz parafii w Chlewiskach, ks. Roman Kuna. Następnie odbyło się zwiedzanie szkoły, występy uczniów, przemówienia i podziękowania. Na zakończenie wszyscy goście zostali zaproszeni na obiad, a uczniowie na poczęstunek.

Remont budynku szkoły był zadaniem pod nazwą „Modernizacja i termomodernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej – budynek Szkoły Podstawowej w Budkach oraz budynek Szkoły Podstawowej w Cukrówce” i realizowanym przy współfinansowaniu z budżetu województwa mazowieckiego.

Foto. SP w Cukrówce