Mimo wszystko już remis (2:2) z Żyrardowianką Żyrardów w trzeciej kolejce dawał nadzieję, że za chwilę może być lepiej. W Żyrardowie pomimo przewagi gospodarzy Szydłowianka wyszarpała jeden cenny punkt. 

Tak jak uważali Ci, którzy nasz klub obserwują regularnie, musiało być lepiej i było. Dowodem na to są trzy kolejne zwycięstwa klubu z Szydłowca. Najpierw z Olimpią Warszawa (3:1), następnie na wyjeździe rozgromili rezerwy I-ligowego Dolcanu Ząbki, aż (2:5). Warto wspomnieć, że w składzie Dolcanu II znalazło się kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu. Trzecie zwycięstwo miało miejsce w ostatnią sobotę 5 września, Szydłowianka na własnym boisku pokonała (2:0) Spartę Jazgarzew i po sześciu ligowych kolejkach zajmujemy piąte miejsce ze stratą 4 punktów do liderujących: KS Konstancin i Mazura Karczew. 

Jak widać sytuacja Szydłowianki ustabilizowała się, choć prawdziwym sprawdzianem dla piłkarzy prowadzonych przez trenera Andrzeja Koniarczyka będą dwa najbliższe spotkania. Reprezentanci Szydłowca zmierzą się z drużynami z czołówki, które nie ukrywają swoich wysokich aspiracji. Najpierw w Sulejówku z Victorią (obecnie miejsce 3), a następnie na stadionie przy ulicy Targowej w Szydłowcu z liderem rozgrywek KS Konstancin. 

Trzymajmy kciuki za naszych zawodników!

Więcej na temat Szydłowianki na www.szydlowianka1946.pl