Mazowiecki Związek Piłki Nożnej informuje, że w związku z epidemią koronawirusa zawiesza rozpoczęcie rundy wiosennej sezonu 2019/2020 oraz konsultacje szkoleniowe do dnia 30 marca 2020 roku.

Zalecamy również odwołanie wszelkich meczów sparingowych i turniejów – apeluje w komunikacie MZPN.

Ponadto Związek informuje, że zgodnie z § 6 ust. 3 litera „b” Regulaminu Rozgrywek Mazowieckiego ZPN okno transferowe również ulega przesunięciu i zakończy się wraz z rozpoczęciem rozgrywek w danej klasie.

Zawieszenie dotyczy również Klasy Okręgowej w której gra Szydłowianka Szydłowiec. Nasza drużyna rundę wiosenną miała rozpocząć w najbliższą sobotę 14 marca meczem na własnym boisku z LKS Jedlińsk. Po pierwszej rundzie Szydłowianka zajmuje 11 miejsce, na 16 drużyn w lidze. W przerwie zimowej doszło do zmiany trenera. Piotra Dejworka zastąpił Marcin Kośmicki.

Póki ligowych rozgrywek nie odwołuje Polski Związek Piłki Nożnej. Mecze Ekstraklasy, I ligi i II ligi będą rozgrywane dalej, ale bez udziału publiczności.

Apel do władz piłkarskich, o przerwanie rozgrywek wystosował Jakub Błaszczykowski, piłkarz Wisły Kraków. Wychowanek Szydłowianki Szydłowiec Dominik Furman, obecnie piłkarz ekstraklasowej Wisły Płock powiedział Wirtualnej Polsce:

Spotykamy się w klubie w piątek, na pewno porozmawiamy na ten temat. Sytuacja jest nieciekawa, trudno mi powiedzieć, czy powinniśmy grać czy nie. Najpierw chciałbym poznać stanowisko osób, które są ekspertami w temacie koronawirusa. Łatwiej byłoby, gdyby to kluby opowiedziały się w tej kwestii, zdanie kilku zawodników niewiele zmieni. Jeżeli sam miałbym podjąć decyzję, to raczej wolałbym nie grać

W Europie znane są już przypadki zarażenia się koronawirusem wśród piłkarzy.