Czy zastanawiali się Państwo kiedyś co skrywają zakamarki szydłowieckich zabytków? Mimo, iż wielu z Nas jest mieszkańcami Szydłowca od wielu lat, to pewnie nie każdy miał okazję zagłębić się w historyczne ciekawostki dotyczące najważniejszych obiektów charakterystycznych dla naszego miasta.

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek ma dla Państwa niezwykle atrakcyjną propozycję kilku spotkań podczas, których na nowo odkrywać będziemy Szydłowiec.

Będziecie mieli możliwość poznania historii Kościoła Farnego pod wezwaniem św. Zygmunta wraz z najbardziej skrywanymi tajemnicami tego miejsca. Będzie można podziwiać panoramę naszego miasta z wieży ratuszowej oraz poznać ciekawostki dotyczące Ratusza jak również obiektów znajdujących się w jego otoczeniu. A wszystko to pokażą i o wszystkim opowiedzą Przewodnicy z Miejskiej Informacji Turystycznej – Tomek, Jacek,
2 Wiktorie, Julia, Ania i Zuzanna.

kolejnych edycjach naszych spotkań planujemy możliwość zwiedzenia również innych zabytków takich jak: Zamek, Lodownia, Synagoga, Kirkut, Kamieniołomy czy Góra Trzech Krzyży.

Czekamy na Państwa na Rynku Wielkim w niedzielę 22.10.2017 o godzinie 14:30.

Zwiedzanie potrwa około 1,5 godziny i zakończy się spotkaniem przy gorącej herbacie i kawie w Restauracji „Piwnica Szydłowiecka” – partnera cyklu spotkań pt. „Szydłowiec – cudze chwalicie, swego nie znacie…”.