Szydłowiec – małe miasto na granicy województwa mazowieckiego z świętokrzyskim powinien taki wynik uznać za sukces.

Na nasze miasto oddano 1798 głosów, co w przeliczeniu na liczbę mieszkańców daje ponad 14 %. Najważniejszym osiągnięciem wydaje się jednak to, że Szydłowiec okazał się w tym turnieju najlepszy w całym województwie mazowieckim.

W tym miejscu wypada podziękować wszystkim internautom, którzy zechcięli poświęcić kilka sekund i oddać głos na Szydłowiec. Mimo wszystko pozostaje pewien niedosyt, ponieważ jak widać na przykładzie Rawy Mazowieckiej (miasto niewiele większe od Szydłowca) przy odrobinie szczęścia, dobrej woli i zjednoczenia się mieszkańców można było dla swojego miasta wygrać coś ważnego.

W Szydłowcu niestety nie włączyli się w ten turniej należycie włodarze, sucha informacja na portalach samorządowych nie wystarczy. Kiepska była również reakcja większości lokalnych mediów, które również ograniczyły się do jednej ogólnej wiadomości. 

Świetny wynik Szydłowca to zasługa kilkunastu osób, które niczym szaleńcy udostępniali link do głosowania głównie na facebooku.

Pomimo braku chęci większości mieszkańców by wypromować swoje miasto, miejsce w tabeli robi wrażenie i należy wierzyć, że o Szydłowcu wreszcie usłyszano nie tylko jako o: stolicy polskiego bezrobocia, wylęgarni bezdomnych psów, czy o jeszcze innych negatywach.

 

ps. Informacja na przyszlość. Pamiętajcie, że każdy tego typu plebiscyt to tylko i wyłącznie promocja dla Szydłowca, którego los nie jest nam wszystkim obojętnym. Ewentualne zwycięstwa czy wyróżnienia to tylko z korzyścią dla naszego miasta. Nie są to laury: Jarzyńskiego, Górlickiego czy Banaszczyka. Szkoda, że niektórzy tak uważali i nie zagłosowali na nasze miasto.