3 grudnia 2019 r. grupa uczniów klas piątych z innowacją pedagogiczną uczestniczyła w pokazach naukowych „Science Show” w Warszawie.„Science Show” to inicjatywa organizowana w ramach projektu Goethe-Institut „Niemiecki Internetowy Uniwersytet Dziecięcy”.

Warsztaty w języku niemieckim poprowadził Joachim Hecker, autor książek i eksperymentalnych show odbywających się na całym świecie od Alaski po Tajlandię.

Uczniowie podczas pokazu na Stadionie Narodowym w Warszawie uzyskali odpowiedzi na niezwykle nurtujące pytania z zakresu fizyki, chemii czy astronomii. Mogli przekonać się, jak wygląda ciepło w podczerwieni. Usłyszeli, jak przenoszone są fale dźwiękowe i przekonali się, że własny głos odbieramy inaczej niż osoby wokół nas. Poznali szczoteczkę do zębów wydającą dźwięki w momencie dotyku zębów. Warsztaty były doskonałą okazją dla uczniów do przekonania się, że chrupanie chipsów czy orzeszków jest bardzo głośno słyszalne we własnej głowie. Wiele emocji wśród uczestników wywołało również obrazowe przedstawienie, jak powstaje sztuczny śnieg i co dzieje się z żabą ze styropianu gotowaną przez 30 minut w temperaturze 180 ℃.

Warsztaty „Science Show” dedykowane były sieci szkół, które zostały zakwalifikowane do projektu Goethe – Institut „Deutsch Plus”.

Opiekę nad uczniami podczas warsztatów sprawowały nauczycielki języka niemieckiego, Agnieszka Turek i Anita Herka-Ubysz.