W 2019 roku szydłowiecka jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej będzie obchodziła piękny jubileusz 120-lecie istnienia. Ta jedna z najstarszych jednostek w kraju boryka się jednak z niemałymi kłopotami finansowymi. 

W związku z tym strażacy ochotnicy starają się pozyskać fundusze, dlatego też przekazali do naszej redakcji pismo z którym zachęcamy się zapoznać. Prosimy również już teraz w imieniu strażaków o wsparcie:

– Zarząd OSP Szydłowiec zwraca się z prośbą do ludzi dobrej woli, firm i zakładów pracy o wsparcie finansowe naszej jednostki. 

Obecnie znajdujemy się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, powstałej nie z naszej winy. Jesteśmy jedną z najstarszych jednostek w kraju. W 2019 roku będziemy obchodzić 120-lecie istnienia. 

Nasza jednostka jest w krajowym systemie ratowniczo – gaśniczym i zawsze stawia się na otrzymany alarm by nieść pomoc. Nie chcielibyśmy, aby nasza jednostka przestała istnieć przez problemy, które na nią w ostatnim czasie spadły. Środki pozyskane od Was pozwoliłyby wyjść z tej trudnej sytuacji finansowej. 

Prowadzimy również zbiórkę surowców wtórnych (złom, makulatura). Pozyskane pieniądze przeznaczymy na zakup wozu bojowego, dzięki czemu nasza jednostka będzie jeszcze bardziej mobilna. 

Za okazane wsparcie z góry dziękujemy. Bogu na chwałę, ludziom na ratunek! 

Tak właśnie wygląda apel OSP w Szydłowcu, dlatego jeszcze raz zachęcamy do wsparcia, a poniżej podajemy nr konta OSP Szydłowiec:

43 1240 5732 1111 0010 7021 8667

Tytułem: Na cele statutowe OSP SZYDŁOWIEC

Po więcej informacji zapraszamy bezpośrednio do zarządu szydłowieckiej jednostki. Podajemy w związku z tym numery telefonów:

Prezes Ireneusz Zagórski – 502 713 649

Gospodarz – 603 781 052

Złom, makulatura – 577 982 444