W niedzielę 14 lipca odbyło się kanoniczne wprowadzenie na urząd proboszcza parafii św. Zygmunta Króla w Szydłowcu i urząd dziekana dekanatu szydłowieckiego ks. Marka Kucharskiego.

Mszy Świętej przewodniczył ks. bp Henryk Tomasik koncelebransami byli: ks. Jarosław Wojtkun rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, ks. Jacek Mizak vice rektor WSD, ks. Marek Fituch vice kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej, ks. Bogusław Mleczkowski, ks. Adam Radzimirski i ks. Marek Kucharski.

Po wygłoszonej przez pasterza diecezji homilii nowy ks. proboszcz Marek Kucharski złożył wyznanie wiary i przysięgę wierności. Biskup Henryk Tomasik podziękował również ustępującemu proboszczowi ks. kanonikowi Adamowi Radzimirskiemu.

Od 14 lipca parafia św. Zygmunta w Szydłowcu ma nowego proboszcza ks. dziekana Marka Kucharskiemu. Jego poprzednik ks. kanonik Adam Radzimirski proboszczem w Szydłowcu był przez 27 lat od 1992 roku.

Moi drodzy chcę powiedzieć na zakończenie, że bardzo Was proszę o modlitwę i powtórzę to co powiedziałem tydzień temu, proszę Was o modlitwę za księży. Szczególnie proście o pokorę dla nas i żebyśmy byli sługami na wzór serca Jezusowego. Będę się starał ze swojej strony kontynuować to wszystko co realizował ks. kanonik Adam i będę realizował także to słowo które słyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii, że bliźnim jest ten kto czyni miłosierdzie. I to miłosierdzie na różne sposoby będę starał się wobec Was realizować. Miłosierdzie Boga, miłosierdzie ludzkie” – powiedział na zakończenie wprowadzającej mszy świętej ks. proboszcz Marek Kucharski.