Bardziej wytrwali wybrali się na pierwszy postój w Aleksandrowie, a niektórzy nawet na nocleg w Niekłaniu.

To właśnie w Niekłaniu pierwszą noc spędzą szydłowieccy pielgrzymi. Następnie: Dziebałtów, Czermno, Krzętów, Cielętniki i Zawada.

W Cielętnikach szydłowiecką grupę odwiedzi ksiądz arcybiskup częstochowski Wacław Depo pochodzący z Szydłowca. 

Póki co na trasie Grupa 24 razem z wszystkimi służbami liczy sobie blisko 200 osób, z pewnością jednak wzorem lat ubiegłych ta liczba ulegnie zmianie na większą.

Przed tron Pani Jasnogórskiej pątnicy z Szydłowca zaniosą specjalnie przygotowaną chustę z olbrzymim napisem Szydłowiec oraz sercem, na której Ci którzy nie mogli pójść w tym roku pisali swoje intencje. Z naszą pielgrzymką podróżują również: papież Jan Paweł II i papież Franciszek, pięknie wymalowani na banerach. Jak powiedział ksiądz Andrzej podczas tegorocznej pieszej pielgrzymki rozważane będę w szczególności słowa obecnego papieża.

 

Tegoroczna pielgrzymka rozpoczęła się w męczącym upale, miejmy jednak nadzieję, że wszyscy dotrą do Częstochowy cali, zdrowi i w dobrym humorze. Jak to mówi były już lider grupy 24 Piotr Śliwa ( w tym roku zastąpił go Paweł Furmaniak)  – „Pielgrzym nie może narzekać, pielgrzym musi mieć cały czas uśmiech na twarzy”.

Portal www.naszszydlowiec.pl wszystkim pielgrzymom życzy wszystkiego najlepszego podczas tej ciężkiej, ale wspaniałej wyprawy. Niech nogi same Was niosą ! 🙂

{phocagallery view=category|categoryid=230|limitstart=0|limitcount=47|imageordering=5}