Ten ostatni wygłosił piękne okolicznościowe kazanie na temat Jana Pawła II, wymieniając w nim trzy najważniejsze symbole towarzyszące polskiemu papieżowi podczas pontyfikatu: okno, szkaplerz i chusteczka. Zwrócił szczególnie uwagę na to, że Jan Paweł II stosował ojcowskie podejście do całego świata, przez to m.in. uwielbiany był w każdym zakątku ziemi.

 

Po Mszy nastąpił punkt kulminacyjny czyli wspomniany już koncert chórku Gaudium Canti. Przepiękne pieśni, znakomite wokale i atmosfera szydłowieckiej świątyni z pewnością wywoływały dreszcze i łzy wzruszenia u niejednego słuchacza. 

Blisko 20-sto osobowy chór pod kierownictwem Danuty Klepaczewskiej jak zawsze stanął na wysokości zadania.

Koncert poprowadziła Agnieszka Sobutka – Klepaczewska.

 

Po koncercie wszyscy udali się pod pomnik błogosławionego papieża Jana Pawła II stojący na placu kościelnym w Szydłowcu.

Czuwanie pod pomnikiem nie mogło by się odbyć bez odśpiewania ulubionej pieśni Ojca Świętego czyli „Barki”. W zadumie odmówiono modlitwy i zapalono znicze.

 

Dziś wszyscy katolicy w Polsce czekają na ogłoszenie Jana Pawła II świętym kościoła katolickiego. Być może stanie się to już w październiku w rocznicę inauguracji pontyfikatu Polaka. Niezależnie od tego, kiedy to nastąpi dla wielu Ojciec Święty Jan Paweł II jeszcze za życia był świętym człowiekiem.

{phocagallery view=category|categoryid=186|limitstart=0|limitcount=7|imageordering=5}