Niekłań, Dziebałtów, Czermno, Krzętów, Cielętniki i Zawada w tych miejscach jak zwykle pielgrzymi z Szydłowca będą nocowali i wszystko to dzięki gościnności miejscowej ludności, która od wielu lat przyjmuje strudzonych drogą ludzi.

Meta oczywiście w Częstochowie, na Jasnej Górze, przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, przed obliczem Czarnej Madonny. Meta i dojście do celu dają człowiekowi niesamowitą energię i przywraca siły, które gdzieś tam ulotniły się po pielgrzymkowej drodze.

Można by tak o pielgrzymce w szydłowieckiej grupie 24 gadać i gadać, a i tak nie odda się tej atmosfery wspaniałej wspólnoty.

Trzeba to po prostu przeżyć…

Już w maju ksiądz przewodnik Andrzej Kania wystosował do szydłowieckich pielgrzymów bardzo ważne słowa, które przedstawiamy poniżej.

Pielgrzymka jest dla ludzi, więc tworzą ją ludzie. Bez wszystkich służb, które działają przy organizacji pielgrzymki nic by się nie odbyło. 

Zaglądajcie na pielgrzymkową stronę i tłumnie stawmy się 7 sierpnia przed kościołem Św. Zygmunta w Szydłowcu by wyruszyć z pieśnią na ustach w drogę…

Portal www.naszszydlowiec.pl z pewnością jeszcze nie raz będzie informował o pielgrzymkowej Grupie 24 i XI Pielgrzymce Dekanatu Szydłowieckiego na Jasną Górę.