Oprócz niego przy ołtarzu stanęli również inni nasi rodacy: pallotyn ks. Lesław Gwarek oraz michaelita ks. Eugeniusz Rycerski.

Kazania tego dnia w szydłowieckiej parafii wygłaszał ks. Marek Kozera, który w swoich wystąpieniach przypominał historię św. Zygmunta króla Burgundów. Mówił o jego zmiennych losach, o śmierci jego syna, o jego tragicznej śmierci, o jego męczeństwie, a także o niebywałej popularności w wiekach XIV i XV.

Na zakończenie Mszy św. abp Wacław Depo pobłogosławił wiernych relikwiami patrona, po czym wszyscy chętni mogli oddać cześć relikwiom poprzez pocałunek.

 

Bezpośrednio po Eucharystii przed kościołem św. Zygmunta panowie o imieniu Zygmunt wedle tradycji stanęli do wspólnego zdjęcia razem z abp Wacławem Depo, ks. kanonikiem Adamem Radzimirskim oraz burmistrzem Szydłowca Andrzejem Jarzyńskim.

Na ulicy kieleckiej przez większość dnia odbywał się odpustowy kiermasz ze słodkościami, zabawkami, balonikami itp. Mieszkańcy Szydłowca jak zwykle tłumnie brali udział w kiermaszu.

Wieczorem na placu przy zalewie tysiące osób bawiło się na wielkim koncercie, podczas którego wystąpili: Oddział Zamknięty, Loka oraz MiR.