{phocagallery view=category|categoryid=96|limitstart=0|limitcount=9|detail=5|imageordering=5}

Spotkanie rozpoczęło się od adoracji Najświętszego Sakramentu i odprawienia Nabożeństwa Majowego tzw. Majówka.

Po chwili modlitwy na scenie pojawił się zespół Siewcy Lednicy, który od samego początku choć było dość chłodno, złapał bardzo dobry kontakt z publicznością. Bez przerwy nawoływali do wspólnego śpiewania czy tańczenia. Było dość chłodno, więc wielbiciele zespołu ochoczo rozgrzewali się tańcząc pod sceną.

Przeważała młodzież, szczególnie ta która co roku jeździ do Lednicy na spotkania młodych organizowane przez dominikanina Ojca Jana Górę. Nie brakowało jednak starszego pokolenia, które rewelacyjnie przyjęło zespół Siewców Lednicy.

Siewcy Lednicy wykonali na szydłowieckiej scenie swoje najbardziej znane pieśni: Nie lękajcie się, Tańcem chwalmy Go, Tak Tak Panie czy Przemień nas Panie.

Do wielu z nich potrzebna była znajomość odpowiedniej choreografii, jednak wodzireje pod sceną szybko zaznajamiali publiczność z krokami.

Siewcy Lednicy zagrali oczywiście bis, wcześniej jednak podkreślali, że pojawili się w Szydłowcu na zaproszenie Przemysława Dudy. Dziękowali również za gościnę księdzu proboszczowi, księżom wikariuszom oraz siostrom michaelitkom. Słowa uznania padły również w kierunku znanej w Szydłowcu herbaciarni w której zespół miał okazję się gościć.

Cały koncert nie odbył by się bez wsparcia Urzędu Miejskiego oraz pracy akustyków z szydłowieckiej firmy nagłaśniającej.