Dołączyli się także młodzi adepci matury z zespołu Korpusu Ochrony Pogranicza, którym także towarzyszyli nauczyciele i katecheci. Uczniowie klas 3 spod miejscowości Majdów, dokąd zostali podwiezieni autokarami, przeszli pod pomnik żołnierzy II wojny Światowej , w Skarżysku Książęcym, gdzie zapalili znicze i odmówili modlitwę za poległych.

Po krótkim odpoczynku młodzież maturalna, szlakiem leśnym, na którym miała do pokonania wiele naturalnych przeszkód- udała się na polanę, gdzie czekał na nich przygotowany „grillowany” posiłek. Po nabraniu sił z modlitwą różańcową na ustach, maturzyści przez Pogorzałe i przedmieścia Skarżyska Kamiennej dotarli do skarżyskiej Ostrej Bramy. Tu zostali powitani przez kustosza sanktuarium księdza Jerzego Karbownika, Proboszcza parafii świętego Zygmunta w Szydłowcu Księdza Adama Radzimirskiego oraz Wicedyrektor liceum „Sienkiewicza” mgr Marzena Janowska.

Następnie katecheci maturzystów z szydłowieckich szkół–ksiądz Krzysztof Nowosielski, ks. Norbert Skawiński i ks. Andrzej Kania wraz z wymienionymi Proboszczami celebrowali Mszę Świętą, podczas której homilię wygłosił ksiądz Witold Witasek do niedawna katechizujący młodzież, a obecnie proboszcz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ruskim Brodzie.

Kaznodzieja w homilii zachęcał młodzież do odczytywaniu sensu życia w pielgrzymce życiowej.

Pod koniec uroczystości młodzież zawierzyła egzaminy maturalne i swoją przyszłość Matce Bożej Miłosierdzia i podziękowała księdzu Witoldowi za słowa umocnienia, a wszystkim katechetom i nauczycielom za zorganizowanie pielgrzymki.

1maturzysci2015

2maturzysci2015

3maturzysci2015

4maturzysci2015