Wydarzenie to zrodziło się rok temu w Krakowie. Wtedy stwierdziliśmy, że ten czas nie może się skończyć. On wręcz się dopiero zaczyna. Trzeba, jak mówił Papież Franciszek „zejść z kanapy” i zacząć działać! – mówią organizatorzy wydarzenia, młodzi z szydłowieckie STREFY JP2

W czasie Festivalu od godzin popołudniowych do samej ciszy nocnej, na uczestników imprezy, będzie czekało wiele atrakcji. Wszystko rozpocznie się o godzinie 16.30. Wtedy jako preludium pojawią się śpiewy i tańce lednickie, a o 17.00 uroczystą procesją rozpocznie się wielkie świętowanie na Rynku.

Wiele emocji wzbudzą w szczególności dwa momenty. Pierwszy z nich to Lekcja Brata Alberta – patrona trwającego roku i dnia festiwalu. Wtedy też młodzi usłyszą świadectwo o sensie pomagania. Następnie wspólnie odmówią Modlitwę Pańską, by wreszcie zobaczyć Brata Alberta wręczającego chleby, uczącego szacunku do nich i zachęcającego do dzielenia się nimi. Drugi ważny moment nastąpi tuż przed 21.00. Wtedy usłyszymy świadectwo o macierzyństwie. Następnie matki w białych strojach wyruszą z uśmiechami w procesji by pokazać radość z powołania, którym zostały obdarowane. Na końcu będzie szła Matka Narodu – Pani z Częstochowy, przy obrazie której zostanie odprawiony Apel Jasnogórski.

W nawiązaniu do hasła roku „Idźcie i głoście”, młodzi zobaczą również pantomimę w wykonaniu młodych tancerzy, na podstawie przypowieści o Pannach mądrych i nierozsądnych. Ma to być zachętą do właściwego przygotowania na drogę i na spotkanie.

Oprócz wspomnianych punktów w programie znalazła się również Koronka do Bożego Miłosierdzia dla Świata, Kwadrans dla Świętego Jana Pawła II i adoracja, którą zwieńczy słowo i błogosławieństwo ks. Biskupa Piotra Turzyńskiego.

Każdy z uczestników otrzyma specjalne symbole związane z tematyką spotkania. Będzie to wspomniany już chleb, obraz Matki Bożej Częstochowskiej i latarka, która ma rozświetlać drogi naszego życia i działania.

Organizatorzy zapraszają również by młodzi napisali list do mamy, który w czasie festiwalu zostanie wręczony jako prezent mamom biorącym udział w procesji.

O oprawę muzyczną Festivalu zadba Zespół iGramy z Pokusą z Żywca – jednego z twórców Siewców Lednicy i lednickich hitów, a także młodzieżowy Zespół Vivo z Mirowa.

Więcej informacji o Festivalu na www.festivalbody.pl i na facebook.com/fesivalbody 

bodyfest2