W piątek 19 lipca, policjanci z szydłowieckiej komendy obchodzili swoje święto. Uroczystość odbyła się w Sali Konferencyjnej Starostwa w Szydłowcu, podczas której funkcjonariusze otrzymywali awanse i odznaczenia.
Punktualnie o godz. 13:30 na w Sali Konferencyjnej Starostwa w Szydłowcu rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej oraz powiatowego Święta Policji.

Podczas uroczystości wręczane były akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Podczas tegorocznych obchodów z szydłowieckiej komendy 22 policjantów zostało mianowanych na wyższe stopnie służbowe, a 18 funkcjonariuszy szydłowieckiej Policji otrzymało medale i odznaczenia przyznane przez Zarząd Wojewódzki NSZZP Województwa Mazowieckiego.

Po wręczeniu aktów mianowania i odznaczeń Komendant Powiatowy Policji w Szydłowcu mł. insp. Jacek Różański pogratulował awansowanym. Z okazji Święta Policji złożył wszystkim serdeczne życzenia, które skierował również do bliskich funkcjonariuszy i pracowników Policji.

Wyrazy uznania i zaangażowania w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom policjantom i pracownikom złożyli również przedstawiciele władz samorządowych i ksiądz dziekan, którzy życzyli dalszych sukcesów wszystkim policjantom szydłowieckiej Policji. Wiele ciepłych słów i gratulacji skierowali do awansowanych i odznaczonych.

Niestety nie wszyscy awansowani mogli uczestniczyć w tak ważnym dla szydłowieckich policjantów święcie z uwagi na potrzebę służby i zadbania o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Jednak wszystkim należą się gratulacje, podziękowania i wyrazy szacunku.

info: st. sierż. Marlena Skórkiewicz