W sobotę 1 czerwca na terenie Miejskiego Klubu Sportowego SZYDŁOWIANKA odbył się Międzynarodowy Dzień Dziecka. Po raz kolejny Burmistrz Szydłowca oraz Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprosili najmłodszych mieszkańców miasta do wspólnego świętowania. Jak co roku imprezę rozpoczął Burmistrz Szydłowca Artur Ludew, który symbolicznie przekazał tego dnia władzę dzieciom, wręczając im klucze do bram miasta.
Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Na scenie wystąpiły dzieci ze szkół podstawowych.

Zaprezentowały się: PSP nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu z programem piosenek ludowych, który prezentowali m.in. podczas Dni Europy w mieście Turda w Rumunii br., PSP im. Biskupa Jana Chrapka w Majdowie z programem MISZ MASZ MIĘDZYPOKOLENIOWY, PSP nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu oraz PSP im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Wysokiej. Wystąpił także Dziecięcy Zespół Artystyczny TĘCZA, którego instruktorem jest Grażyna Olesińska.

Oprócz występów muzycznych dla dzieci przygotowane były różnego rodzaju stoiska z atrakcjami. Wielką popularnością cieszyło się malowanie włosów – tego dnia najmłodsi mogli mieć na głowie taki kolor, jaki tylko im się zamarzył. Był kącik kuglarski z wirującymi na patykach talerzami, chodzeniem na miniszczudłach, puszczaniem wielkich baniek mydlanych, a także zabawy integracyjne z chustami animacyjnymi.

Tego dnia dzieci mogły też pobawić się w tzw. GRY ZE STARYCH PODWÓREK, takie jak „Raz, dwa, trzy, król patrzy!” czy „Gąski, gąski do domu”, które dużą popularnością cieszyły się w czasach jeszcze przedkomputerowych. Swój artystyczny potencjał najmłodsi wyrażali z kolei w ramach MALOWANIA NA DUŻYM EKRANIE – tematem wspólnej pracy malarskiej był ŚWIAT NASZYCH MARZEŃ NIE TYLKO W DNIU DZIECKA.

Nie zabrakło też dmuchanych zjeżdżalni i basenu z kolorowymi kuleczkami. Wszystkim dzieciom rozdawane były też cukierki, kolorowe balony i zestawy odblasków drogowych.

Jak co roku, Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu udostępniła swój sprzęt i wyposażenie, który można było obejrzeć z bliska i dotknąć. Pojawił się też specjalnie szkolny pies policyjny – Ares. Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Szydłowcu wystawiła z kolei swoje samochody bojowe, a także urządziła dzieciom ważny pokaz i naukę udzielania pierwszej pomocy, a Ochotnicza Straż Pożarna w Szydłowcu przywiozła ze sobą hydronetki, którymi można było strzelać do kolorowych tarcz.

Dzień dziecka był imprezą współtowarzyszącą Międzynarodowemu Turniejowi Piłki Nożnej organizowanemu już po raz 6 przez Klub Sportowy AKADEMIA PIŁKARSKA SZYDŁOWIEC.

Współorganizatorami wydarzenia byli: Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek, Urząd Miasta Szydłowiec, Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu oraz Ochotnicza Straż Pożarna Szydłowiec.