We wtorkowy wieczór 30 stycznia w murach szydłowieckiego liceum im. Henryka Sienkiewicza odbyło się uroczyste podsumowanie IV Szydłowieckiego Orszaku Trzech Króli. Spotkanie poprowadził Przemysław Duda, prezes Fundacji Strefa JP2. 

To właśnie Fundacja Strefa JP2 została głównym organizatorem Szydłowieckiego Orszaku Trzech Króli po odejściu z szydłowieckiej parafii św. Zygmunta ks. Andrzeja Kani, który został mianowany proboszczem w Ruskim Brodzie.

Strefa JP2 i parafia św. Zygmunta zaprosiły na uroczyste spotkanie wszystkich tych, którym chcieli podziękować i tak pojawili się: odtwórcy głównych „orszakowych” ról, samorządowcy, przedstawiciele jednostek i placówek które włączyły się w organizację, ludzie prywatni którzy w przeróżny sposób pomagali stworzyć tegoroczny orszak i wielu innych, których organizatorzy chcieli tego wieczora wyróżnić.

Podczas uroczystości wręczone zostały również nagrody w konkursie na szopkę bożonarodzeniową. Spora liczba wyróżnionych świadczy o sporym zainteresowaniu konkursem. Jak wspomniał Przemysław Duda jedna z szopek była tak duża, że jej transport był utrudniony

W między czasie kolędy dla zebranych gości zaśpiewała utalentowana Aleksandra Wnuczek wykonując „Z narodzenia Pana” i „Jezus malusieńki”.

Gościem specjalnym spotkania w liceum był ks. proboszcz Andrzej Kania, czyli ten który Szydłowiecki Orszak Trzech Króli zapoczątkował, a dziś kontynuują go już inni.