Szydłowiecka fundacja Strefa JP2 już po raz trzeci zorganizowała taneczne show na podstawie znanego i lubianego telewizyjnego formatu „Taniec z Gwiazdami”. 

W show „Szydłowieckie Gwiazdy Tańczą” udział biorą osoby znane ze swojej działalności społecznej i zawodowej na łonie Szydłowca oraz młodzi tancerze, którzy pomagają „gwiazdom” w tanecznych przygotowaniach.

W tym roku udział wzięli: Barbara Rogozińska – sołtys z Woli Korzeniowej, Michał Kwiatek – kierownik referatu gospodarki komunalnej, Grzegorz Nowak – nauczyciel wfu oraz trener siatkówki w Rodzinnej Akademii Sportu, Zuzanna Gadowska – wokalistka, muzyk oraz Jan Piwowarczyk – emerytowany nauczyciel geografii.

Pierwsze dwie imprezy odbyły się w 2016 roku i podobnie jak dwie poprzednie tak również ta tegoroczna została zorganizowana, aby środki zebrane podczas wydarzenia wsparły działania charytatywne fundacji Strefa JP2.

Podczas tej edycji w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr im. Jana Pawła II uczestniczyło około 800 osób. Taką liczbę podają organizatorzy. To dowód na to, że impreza w Szydłowcu przyjęła się, a mieszkańcy ochoczo przychodzą, aby zobaczyć taneczne popisy swoich znajomych, przyjaciół i członków rodziny. Warto w tym miejscu wspomnieć, że „gwiazdy” przygotowywane były do występu pod czujnym okiem Moniki Seweryn, tanecznego instruktora z Szydłowieckiego Centrum Kultury 'Zamek.

Zwycięzcą miał okazać się ten duet, który zebrał najlepsze oceny od jurorów oraz mógł pochwalić się najwyższą sumą pieniędzy w swojej puszce.

Ekipę jurorską stworzyli w tym roku: Irena Przybyłowska – Hanusz (emerytowana polonistka), Anita Herka – Ubysz (nauczycielka języka niemieckiego), Mariusz Szymkiewicz (trener karate, zwycięzca pierwszej edycji show) i Marcin Banaszczyk (redaktor portalu Nasz Szydłowiec).

Jako pierwsza para na parkiecie pojawiła się sołtys Woli Korzeniowej Barbara Rogozińska z Michałem Gołoszem, którzy zatańczyli walca angielskiego. Otrzymując od jurorów łagodne oceny, doceniające odwagę i występ w pierwszej parze. Druga para to Michał Kwiatek kierownik z miejskiego referatu z Wiktorią Pastuszka, którzy zatańczyli Rumbę. Tutaj jurorzy mieli troszkę za złe partnerowi słaby ruch bioder, za to wielkie pochwały pofrunęły w stronę partnerki. Ogólnie taniec uznano za udany. Trzecia para to Grzegorz Nowak i Wiktoria Malmon, którzy zachwycili jurorów swoim wykonaniem tańca zwanego cha-cha. Jurorzy prawie jednogłośnie przyznali maksymalne oceny, jedynie Anita Herka – Ubysz podniosła w górę ocenę numer „9”. Po tej parze na parkiecie pojawiła się Zuza Gadowska i jej partner Jakub Pikiel. Zatańczyli walca wiedeńskiego, za którego jako jedyna para otrzymali maksymalną liczbę punktów od jurorów. Ostatnia para na parkiecie to Jan Piwowarczyk i Julia Jaworska, którzy porwali się na rock’n’rolla. Nie da się ukryć, że to właśnie ta para najbardziej porwała publiczność do zabawy, a oceny jurorskie również były bardzo dobre.

Po wykonaniach i ocenach jurorów wszystko było już w rękach i portfelach jurorów. Jak podaje Fundacja Strefa JP2 podczas niedzielnej imprezy „Szydłowieckie Gwiazdy Tańczą” udało się uzbierać około 8 tysięcy złotych. 

Zwycięzcami okazali się Grzegorz Nowak i Wiktoria Malmon i ich cha-cha!!! Warto wspomnieć, że Wiktoria wygrała już drugą edycję. W drugiej do zwycięstwa poprowadziła ks. Adriana Jakubiaka. W kolejnej edycji może być tak, że każdy będzie chciał z nią tańczyć 🙂

Imprezę poprowadził duet: Ewa Bilska i Kajetan Górlicki. Ewa zaprezentowała również swoje umiejętności wokalne. W przerwach nie mogło zabraknąć popisów tanecznych grup dzieci i młodzieży doskonalących taniec w Klubie Tańca Towarzyskiego w Szydłowieckim Centrum Kultury „Zamek”. Dla zebranej publiczności swoje umiejętności zaprezentowała również zawodowa para: Daria Wrzesień pochodząca z Gąsaw Rządowych oraz Jakub Jaworski ze Skarżyska Kam.

Trzecia edycja „Szydłowieckie Gwiazdy Tańczą” zakończona, a frekwencja po raz kolejny udowodniła organizatorom, że warto organizować ją w naszym mieście.

Impreza objęta była patronatem medialnym portalu www.naszszydlowiec.pl

Poniżej przedstawiamy Wam nasze obszerne relacje foto i video:

W niedzielę 11 lutego 2018 roku w hali sportowej Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu odbyła…

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec na 12 lutego 2018