Uczniowie i nauczyciele szkół prowadzonych przez Powiat Szydłowiecki, już po raz trzeci, będą mogli uczestniczyć w wycieczkach szkolnych organizowanych w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki p.n.: „Poznaj Polskę”.

Otrzymana kwota dofinansowania wynosi 34 024 zł. Całkowita wartość projektu wynosi łącznie 58 278 zł, w tym finansowy wkład własny 24 254 zł.

W ramach projektu zaplanowano wyjazdy uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Szydłowcu w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu do Torunia, Włocławka i Płocka oraz do Wrocławia. W Toruniu uczniowie zwiedzą m.in. dom Mikołaja Kopernika, Stare i Nowe Miasto, Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium – Toruń”, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. We Włocławku zobaczą: Zaporę na Wiśle, Katedrę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz odwiedzą Muzeum Mazowieckie w Płocku. W stolicy Dolnego Śląska zobaczą m.in. Zespół Historycznego Centrum Wrocławia, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, Halę Stulecia, Interaktywne Muzeum Wody, Muzeum Narodowe. Ponadto, zwiedzą Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Zespół Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego pw. Świętej Trójcy (tzw. Kościół Pokoju) w Świdnicy. Całkowita wartość projektu wynosi 53 248 zł, w tym: dotacja – 30 000 zł, finansowy wkład własny – 23 248 zł.

Na jednodniową wycieczkę do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Pałacu Prezydenckiego, pojadą uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej I Stopnia w Szydłowcu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu. Całkowita wartość projektu wynosi 5 030 zł, w tym: dotacja – 4 024 zł, finansowy wkład własny – 1006 zł.

Projekt wspierający edukację patriotyczną jest częścią rządowego programu „Polski Ład” i jest realizowany w czterech obszarach edukacyjnych: Śladami Polskiego Państwa Podziemnego, Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kultura i Dziedzictwo Narodowe, Największe osiągnięcia polskiej nauki.

Info. Powiat Szydłowiecki