„Zawodnik związany z MKS Szydłowianka Szydłowiec od 10 roku życia wyjechał do Anglii i podjął tam pracę. W sumie w Szydłowiance spędził 12 lat. Grał na pozycji lewego lub prawego pomocnika. W wieku 17-18 lat grał z drużyną z Targowej w starej IV lidze jako młodzieżowiec, później miał rok przerwy – podobnie jak teraz z powodu wyjazdu – ale nadal poświęcał się swojej piłkarskiej pasji: w piłkę grał we Włoszech. W wieku 20-21 lat Dawid Walkiewicz grał z MKS Szydłowianka Szydłowiec w nowej IV lidze.

Były już zawodnik Szydłowianki, na pytanie, czy kończy definitywnie przygodę z piłką, portalowi szydlowianka.pl odpowiedział : – Gry w piłkę nie kończę. Będę się starał „coś ogarnąć” w Anglii, tak jak to zrobiłem podczas pobytu kilka lat temu we Włoszech. Gra w piłkę nożną to moja pasja. Myślę, że jeszcze zagram wspólnie z przyjaciółmi z Szydłowianki – powiedział Dawid Walkiewicz.

W Radomskiej Lidze Okręgowej sezonu 2011/12 Dawid Walkiewicz strzelił 11 bramek. Grę w barwach niebiesko-białych wspólnie z kolegami z drużyny pięknie podsumował awansem do IV ligi. Na facebookowym profilu Szydłowianki pod ostatnim artykułem dotyczącym awansu napisał: „Dzięki za wszystko chłopaki! Życzę Wam powodzenia i dalszych sukcesów. Jestem z Wami Piona!”