Od samego początku spotkania na stadionie w Szydłowcu czuć było wyjątkowo gorąca atmosferę. Głównie za sprawą grup kibiców Szydłowianki i Powiślanki, którzy łagodnie mówiąc , nie darzą się wzajemna sympatią. Obie grupy należy pochwalić za głośny doping dla swoich drużyn, choć kilka „hitów” nie nadaje się do cytowania, to oprawa pirotechniczna jak na tą klasę rozgrywkową była bardzo ciekawa.

Również na boisku sporo się działo, bo przecież Powiślanka to drużyna potrafiąca grać w piłkę (4 miejsce w tabeli). Mecz był dosyć wyrównany, dlatego sytuacji podbramkowych nie było zbyt wiele (ale jak były to groźne), a gra w głównej mierze toczyła się w środku boiska.

Do przerwy wynik 0:0, który z pewnością nie zadowalał kibiców jak i piłkarzy z Szydłowca.

Po przerwie zawodnicy Szydłowianki zaatakowali trochę żwawiej, jakby chcieli szybko rozstrzygnąć losy tego spotkania i…udało im się, bo już w 50 minucie spotkania gola na wagę zwycięstwa strzelił jeden z najlepszych strzelców drużyny czyli Błażej Miller.

Mecz zakończył się wynikiem 1:0, co wprawiło w doskonały humor kibiców KS-u Szydłowiec, którzy wielokrotnie śpiewali „tak się bawią ludzie kiedy KS gra! tak się bawią ludzie kiedy wygrywa!”

Skład: Wieczorek, Kornacki, Jakubczyk S., Łaciak, Szyszka (Zagórski 90), Gawor, Rafalski (Kiljanek 65), Walkiewicz (Okła 77), Janik Ł., Miller (Suwara 65), Wiatrak.

Po ostatnim gwizdku sędziego zawodnicy wspólnie z trenerem Andrzejem Koniarczykiem odtańczyli taniec zwycięstwa na środku boisku, po czym udali się pod sektor kibiców gospodarzy, aby wspólnie świętować to ważne zwycięstwo.

Następnego dnia radość była tym większa, gdy okazało się że Oskar Przysucha tylko zremisował w Zwoleniu ze Zwolenianką, dzięki czemu Szydłowianka powiększyła swoją przewagę nad Oskarem do 5 punktów. W najbliższy weekend właśnie w Przysusze odbędzie się „mecz sezonu” pomiędzy Oskarem a Szydłowianką Szydłowiec.

Czy w pobliskiej Przysusze nasi piłkarze postawią „kropkę nad i” w sprawie awansu?

{phocagallery view=category|categoryid=99|limitstart=0|limitcount=13|detail=5|imageordering=5}