Z racji tego, że informację z tych wydarzeń przysłało na maila redakcji kilka szkół publikujemy je zbiorczo. Artykuły będą w takiej kolejności w jakiej zostały nadesłane.

…………………………………………………………………………………

Info ZSP Jastrząb

Jastrzębski zalew stał się na kilka godzin areną zmagań najszybszych biegaczy z terenu powiatu szydłowieckiego. 23 września odbyły się tu Indywidualne Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych, w których w szranki stanęli uczniowie wszystkich szkół podstawowych naszego powiatu. W zwycięskich dwunastkach biegaczy z każdego biorącego w wyścigu rocznika, które dostały się do następnego etapu zawodów, znaleźli się następujący reprezentanci gospodarzy:

– Kinga Serwa, 6. miejsce, rocznik 2004;

– Antoni Walkiewicz, 4. miejsce, rocznik 2004;

– Jakub Bednarczyk, 10. miejsce, rocznik 2005;

– Jakub Czajkowski, 12. miejsce, rocznik 2005.

Utalentowanym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w czasie biegów na poziomie międzypowiatowym!

………………………………………………………………………………….

Info PG im. Mikołaja Kopernika Szydłowiec

Wspaniały start w rywalizacji sportowej zanotowała młodzież Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Szydłowcu. Podczas odbywających się 23 września zawodów w biegach przełajowych, zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt uzyskali wspaniałe wyniki, zdobywając siedem medali a zarazem uzyskując w klasyfikacji punktowej I miejsce.

Zwycięstwa w swoich kategoriach wiekowych uzyskały Martyna Piasek oraz Weronika Wątły, drugie miejsce zaś, zdobyła Karolina Żak. Ponadto wśród dziewcząt awans do kolejnego etapu współzawodnictwa uzyskały Sandra Janik, Wiktoria Dzięcioł, Natalia Gos i Klaudia Piasek

Wśród chłopców na podium stanęli: Krzysztof Mamla i Patryk Piasek uzyskując drugie miejsca oraz Jakub Krak i Maciej Czyżewski, którzy uplasowali się na miejscu trzecim. Z awansu do kolejne fazy rywalizacji cieszyć się także mogą: Jakub Kaliszczak, Maciej Wiśniewski, Jakub Niziołek oraz Patryk Laskowski.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy na arenie sportowej.

……………………………………………………………………………………….

Info PSP im. Jana III Sobieskiego Szydłowiec

Dnia 30.09.2016r. w Jastrzębiu odbyły się sztafetowe biegi przełajowe na szczeblu powiatowym. Drużyna naszych dziewcząt wywalczyła III miejsce, zdobywając brązowy medal.

Szkołę reprezentowały: Patrycja Krzysztofik, Natalia Romelczyk, Natalia Sasin, Wiktoria Simao, Wiktoria Sułek, Ina Wesołowska, Natalia Zawisza, Emilia Herka, Amelia Bauman, Dobrosława Gwardyś, Magdalena Głogowska.

Opiekun: Bożena Jasinska

………………………………………………………………………………………

Info ZS im. Jana Pawła II Szydłowiec

W dniu 30.09.2016r. podczas zawodów sportowych w biegach sztafetowych rozgrywanych na terenie kompleksu boisk Zespołu Szkół Publicznych w Jastrzębiu odbyła się uroczystość podsumowująca sportową rywalizację szkół w Powiecie Szydłowieckim za rok szkolny 2015/2016. Udział w niej wzięli : Przewodnicząca Rady Powiatu- Anita Gołosz, Sekretarz Starostwa Powiatowego w Szydłowcu- Krzysztof Bernatek, wójtowie gmin, dyrektorzy szkół Powiatu Szydłowieckiego.

W sportowej rywalizacji w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła podobnie jak w ubiegłym roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Zwycięski puchar odebrała obecna na uroczystości p. wicedyrektor Joanna Miernik wraz z uczniami. Bardzo cieszymy się z osiągniętego sukcesu. Gratulujemy naszym sportowcom i ich nauczycielom. Życzymy wspaniałych wyników sportowych w bieżącym roku szkolnym.

Nasi uczniowie nie zawiedli również w biegach sztafetowych rozgrywanych w ramach roku sportowego 2016/2017. Zachwycili swoją sportową postawą-walecznością, szybkością i wytrwałością, zdobywając czołowe miejsca.

Drużyny dziewcząt i chłopców ze szkoły podstawowej pod opieką p. Marioli Biegaj i p. Roberta Wojcieszka zajęły I miejsce, a drużyny dziewcząt i chłopców naszego gimnazjum pod opieką p. Macieja Kapturskiego i p. G. Nowaka zajęły II miejsce. Wszystkie drużyny przechodzą do kolejnego etapu rywalizacji. Zawodnicy otrzymali medale i dyplomy. Gratulacje. Jesteśmy z Was dumni.