Nad wyszkoleniem naszych karateków czuwają doskonali i doświadczeni instruktorzy, w szczególności: Sensei Robert Wyciszkiewicz (stopień mistrzowski 3 Dan – główny instruktor klubu, sędzia międzynarodowy, Branch Chief  Poland – International Karate Organization Kyokushinkaikan I.K.O Matsushima Honbu Japan) i Sempai Mariusz Szymkiewicz (stopień mistrzowski 1 Dan, instruktor i sędzia międzynarodowy). Aktualnie trwa specjalny cykl treningowy mający na celu możliwie najlepsze przygotowanie do startu w Roskilde. Wkrótce z pośród kadry zawodniczej zostanie wyłoniona kilkuosobowa reprezentacja która wyjedzie do Danii – oczywiście skład tej reprezentacji niezwłocznie podamy do publicznej wiadomości. Niestety, jesteśmy ograniczeni względami ekonomicznymi – kontynuuje prezes Wojciech Dobrzański – bowiem koszty startu jak zwykle pokrywamy z środków własnych. W tym przypadku zasadniczy problem stanowi znaczny koszt samej  podróży, nie wspominając  zakwaterowania i diety czy zakupu dresów reprezentacyjnych, których niestety jeszcze nie posiadamy.

Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin MUSHIN, to aktualnie ponad 80 czynnie trenujących, w tym kilkunastoosobowa kadra zawodnicza uczestnicząca w rywalizacji sportowej, przygotowana do startów w kraju i zagranicą. W znakomitej większości to zawodnicy bardzo młodzi, a mimo to już o stosunkowo długim stażu treningowym i odnoszący znaczące sukcesy. To wspaniali ludzie – zresztą podobnie jak w mym przekonaniu cała nasza szydłowiecka młodzież w ogóle –  a wynik 65 medali zdobytych w okresie ostatnich 4 lat w turniejach rangi minimum ogólnopolskiej mówi sam za siebie. Karate zdecydowanie nie może być jednak postrzegane jedynie przez pryzmat wymiernych wyników sportowych, zwłaszcza zaś jeśli mowa o zawodnikach w tym wieku. Wielką wagę przykładamy do zrównoważonego rozwoju psycho-fizycznego dzieci i młodzieży adekwatnego do ich naturalnych możliwości, z silnie akcentowanym aspektem wychowawczym, rozwijaniem pozytywnych cech wolicjonalnych oraz przekazywaniem ponadczasowych zasad i wartości etycznych, takich jak : szacunek do innych ludzi, przyjaźń i empatia, honor i odwaga, czy też upór w pokonywaniu własnych słabości – dodał prezes Dobrzański.

Z góry dziękujemy wszystkim, którzy zechcieliby wesprzeć start szydłowieckich karateków w turnieju w Danii, lub naszą działalność w ogóle – Stowarzyszenie MUSHIN,  Nr konta : 21 1240 5732 1111 0010 4345 1040, Nr tel.: 504-178-523 lub 508–338–232.