Na zakończenie ferii zimowych 2020 w Szydłowcu odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn o puchar burmistrza Szydłowca. To najlepsza w regionie impreza siatkarska dla amatorów o zasięgu krajowym.

Przy współpracy Rodzinnej Akademii Sportu i UKS OLIMP oraz PSP nr 2 im. Jana Pawła II i ZSO im. H. Sienkiewicza, a także Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego, wielu instytucji, firm, sponsorów, patronów i przyjaciół siatkówki w Szydłowcu odbyło się prawdziwe siatkarskie święto!

Poziom zmagań zarówno 10 drużyn męskich, jak i 16 drużyn kobiecych z roku na rok podnosi się. Prawdziwie ‘amatorskie” drużyny mają często problemy z podjęciem wyrównanej walki z drużynami również „amatorskimi”, ale prezentującymi umiejętności 3, a nawet 2 ligi wojewódzkiej.

Od ośmiu lat szerokie na całą Polskę gremium przyjaciół, miłośników siatkówki spotyka się na parkiecie PSP Nr 2 im. Jana Pawła II, na ulicy Wschodniej 57 i ZSO im. H. Sienkiewicza na ulicy Zamkowej 1, by powalczyć o najwyższe trofea w tym evencie.

Przyjeżdżają z wielu zakątków Polski ze względu na sympatyczny klimat szydłowieckiej imprezy sportowej i pełny profesjonalizm, który gwarantuje sprawne przeprowadzenie tych zawodów. Dodatkowo mogą zintegrować się, porozmawiać, wymienić poglądy i potańczyć podczas zabawy, która co roku jest organizowana w Domu Weselnym Lodownia przy suto zastawionych stołach, dzięki uprzejmości Hurtowni Wędlin i Drobiu Vico.

Patronat honorowy nad turniejem objął Burmistrz Szydłowca Artur Ludew oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Partnerami natomiast byli Powiat Szydłowiecki, PSP Nr 2 w Szydłowcu z Dyrektorem Krzysztofem Ubyszem, ZSO im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu z Dyrektorem Karolem Kopyckim oraz Urząd Miejski w Szydłowcu – Wydział Informacji i Promocji. Patronat medialny objęło Radio Plus Radom, Echo Dnia oraz portal Nasz Szydłowiec. Przygotowanie materiałów reklamowych Meduza Media Arkadiusza Guli, nasz stały partner wpierający działania RAS. Wyjątkowe statuetki z logo Rodzinnej Akademii Sportu otrzymali za długoletnie wsparcie turnieju Burmistrz Szydłowca Artur Ludew i dyrektorzy placówek oświatowych, w których odbywają się rokrocznie zmagania siatkarskich pasjonatów PSP nr 2 Krzysztof Ubysz i ZSO Karol Kopycki.

Dbając o wspieranie lokalnych produktów postanowiliśmy promować w kraju ‘Piaskowiec Szydłowiecki’. Wszystkie nagrody z elementami szydłowieckiego piaskowca ufundował oczywiście Burmistrz Szydłowca. Dla najlepszych zostały wykonane przez Marcina Laskowskiego medale z piaskowca szydłowieckiego od firmy AKKA Anna i Mariusz Kowalscy. Statuetki poza podstawą z piaskowca szydłowieckiego posiadają również elementy oryginalnej metaloplastyki przygotowanej przez firmę GIPROMET Robert Michalski i zostały wręczone MVP zawodów i czterem najlepszym drużynom turnieju.

Bogate zestawy nagród dla zawodników i gadżetów pamiątkowych z naszego miasta mogliśmy podarować dzięki następującym firmom:
Sp.zo.o. WODOCIĄGI I KANALIZACJA, Hurtownia Wędlin i Drobiu VICO, CHEMOREMONT, Dom Weselny LODOWNIA, MX VOLLEY, PIZZERIA NOVA, Prezes Ciepłowni Miejskiej Dariusz Podgórski, FIRMA OCHRONIARSKA KRALL, LEWIATAN, TIANDE. Pamiątkowe zestawy reklamowe Prezesa Rady Ministrów ufundowane zostały przez Premiera RP Mateusza Morawieckiego. Wspaniałe gadżety reklamowe naszego regionu Mazowsza podarował Marszałek Woj. Maz. Adam Struzik, które przekazał na nasze ręce Marszałek Rafał Rajkowski.

Sędziami dwudniowych zawodów byli: PSP nr 2 Michał Malinowski, Tomasz Kwiecień, Bogusław Pierucki, Krzysztof Płażyński, ZSO Kacper Stępiński.

Ratownikiem medycznym była Anita Jankowska, której jesteśmy wdzięczni za ofiarną opiekę nad zawodnikami. Nagłośnienie perfekcyjnie przygotował Robert Wojcieszek, nauczyciel PSP nr 2 i współorganizator tego turnieju, oprawą muzyczną zajął się Szymon Nowak, który stał za konsoletą.

Stoliki sędziowskie i pomoc przy wręczaniu nagród, a także wiele innych drobnych rzeczy wynikających z organizacji logistycznej turnieju zapewnili uczniowie PSP Nr 2 i ZSO im. H. Sienkiewicza w tym zawodniczki i zawodnicy RAS6, którym bardzo dziękujemy za okazaną pomoc, stukrotne dzięki.

W tym roku w turnieju wzięło udział 26 drużyn, 16 damskich i 10 męskich. Zostały podzielone na cztery grupy A, B, C i D Kobiet i dwie grupy A i B Mężczyzn. Drużyny rozgrywały w grupach spotkania po 2 sety do 21 pkt z 25 pkt kończącym.

Kolejne rundy rozgrywek to już pojedynki każdy z każdym do 2 wygranych setów z tie-breakiem. Drużyny zajmujące dwa pierwsze miejsca w grupach grały o miejsca 1-4 natomiast pozostałe o miejsca 5-8 (dwa sety do 25 pkt, o kolejności decyduje liczba pkt, stosunek setów, małe pkt.).

Ostateczne wyniki w turnieju przedstawiają się następująco:

KOBIETY:
1. Apollo Kraków
2. Mi…Mi Łódź
3.Bez Obaw Kraków
4. Dream Team Manekin Łódź
5. Light System Audio Video Opole
6. Construction Kielce
7. RAS6(1) Szydłowiec
8. Fiero Provolley Łódź
9. Fit Fejm Łódź
10. UJK Kielce
11. FightŁapy Warszawa
12. RAS6(2) Szydłowiec
13. LKS Sparta Zagnańsk
14. Desperatki Warszawa
15. KPS Nowiny
16. Lejdis Kozienice

MĘŻCZYŹNI:
1. Jurne Młokosy Warszawa
2. STOLPAW Szydłowiec
3. RAS6 Szydłowiec
4. Fundacja Viva Atletika
5. AZS UJK Kielce
6. Siatkarze z Majami
7. Zuzanki Warszawa
8. Apollo Kraków
9. Gdynia Volley
10. KNM Gózd

NAGRODY INDYWIDUALNE:

Najlepsza zawodniczka z Szydłowca – Weronika Wilczyńska

MVP Dorota Szymska koszulka od zawodniczki Anny Bodasińskiej – libero E.Leclerc Radom

Najlepsze Środkowe Fatima Balza, Magdalena Witkiewicz

Najlepszy zawodnik z Szydłowca – Michał Koryciński

MVP Przemysław Gałecki koszulka od zawodnika Zaksy Kędzierzyn Koźle

Najlepszy Przyjmujący Grzegorz Szumielewicz, najlepszy atakujący Łukasz Tkacz

Uroczystego zakończenia imprezy wraz z wręczaniem pucharów, medali, dyplomów, licznych upominków i nagród indywidualnych dokonali wspólnie Sekretarz Gminy Dorota Kubiś i gospodarz PSP nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu Dyrektor Krzysztof Ubysz z pomocą naszych siatkarek z Rodzinnej Akademii Sportu. Słowo podsumowania należało również do Głównego Organizatora turnieju, którym od lat jest Prezes RAS Grzegorz Nowak. Po raz kolejny potwierdza się, że rozmach z jakim to przedsięwzięcie jest realizowane to głównie Jego zasługa, przy skromnej pomocy komitetu organizacyjnego. Dzielnie w tym wszystkim oczywiście pomagała mu także młodzież PSP Nr2 w tym nasz młody narybek RAS6, bez których pomocy naprawdę nie sposób byłoby przeprowadzić logistycznie tak dużego przedsięwzięcia. Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni i uśmiechnięci opuszczali szkołę zatem można przyznać, że kolejny raz zakończyliśmy sukcesem Ogólnopolski Turniej Siatkarski w Szydłowcu. Zawodnicy obiecali tu wrócić za rok.

Kochani Przyjaciele Siatkówki zapraszamy Was serdecznie już dziś, na kolejny turniej.

KOMITET ORGANIZACYJNY W SKŁADZIE: Grzegorz Nowak, Aleksandra Jedynak-Lis, Łukasz Lis, Robert Wojcieszek, Paweł Bloch, zawodniczki i zawodnicy RAS6.

W Liceum Sienkiewicza pomagali uczniowie: Michał Mrozowski, Małgorzata Głowacka, Patrycja Przygodzka, Jan Arak, Jakub Krogulec, Filip Banaszczyk, którym bardzo dziękujemy za sobotę.

W PSP nr 2 im. JPII pomagali uczniowie i sympatycy oraz zawodnicy RAS6: Daria Wabik, Maria Arak, Ola Skórkiewicz, Wiktoria Bielik, Ola Głuch, Amelia Mazurkiewicz, Lena Kaczmarzyk, którym jesteśmy niezwykle wdzięczni za poświęcony czas, ostatni weekend ferii, na dwa dni zmagań.

info: Rodzinna Akademia Sportu