Szkolna Sekcja Szachowa przy K.S. ALTERNATYWA zaprasza na wznowione po wakacyjnej przerwie zajęcia praktyczne z nauki gry w szachy. Jest to kontynuacja rozpoczętego w 2015 roku programu zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży, pod nazwą „Szydłowiecka Kuźnica Szachowa”, wspieranego i współfinansowanego przez Burmistrza Szydłowca i Powiat Szydłowiecki.

Tak jak dotychczas, nasze spotkania odbywają się w każdy piątek od godz. 17-tej
w stołówce Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Treningi prowadzi Pan Jacek Sieczkowski,  wspomagany doraźnie przez zawodników Alternatywy. Zapisać można się bezpośrednio podczas zajęć lub korespondencyjnie (poprzez ks.alternatywa@onet.pl)  – wypełniając deklarację udziału i akceptując regulamin Sekcji. Zajęcia są bezpłatne i – jak na razie – nie przewiduje się żadnych ograniczeń w naborze chętnych.

Dodatkowo:

Zarząd K.S. Alternatywa w Szydłowcu odcina się całkowicie od chęci wywołania i prowadzenia jakiejkolwiek publicznej debaty na temat realizacji założeń reformy oświaty, dotyczących wprowadzenia do programu nauczania szkół podstawowych elementów szachów. Uważamy, że ten problem – choć pośrednio nas dotyczy – wykracza poza nasze kompetencje i statutowy zakres działalności. Przestrzegam przed publicznym zabieraniem głosu w imieniu Naszego Klubu przez osoby do tego nieupoważnione (spoza grona członków Stowarzyszenia).

Z szacunkiem Wojciech Bednarczyk, Prezes K.S. Alternatywa