Nie da się ukryć, że w szydłowieckim powietrzu da się już coraz bardziej poczuć zbliżającą się kampanię wyborczą. Zaczynają się obserwacje, puszczanie plotek „po mieście”, spekulacje o kandydatach na burmistrza, sianie propagandy, podszczypywanie się nawzajem. 

Wszystko to pojawia się w rozmowach na żywo, ale również w internecie, co z pewnością wielu z nas zaczyna obserwować.

Jedną z takich „potyczek” przedwyborczych (a wybory dopiero na jesieni 2018 roku) okazuje się być sytuacja pomiędzy burmistrzem Szydłowca Arturem Ludwem, a Krzysztofem Knopem (kandydatem na wójta Orońska w 2014 roku, obecnie zatrudniony w Lasach Państwowych).

O sytuacji z konkursem na kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej już pisaliśmy. Jednak w ostatnich dniach na jednej z facebookowych grup Krzysztof Knop wstawił kilka screenów z profilu fb burmistrza Nysy, które przedstawiają najważniejsze realizacje wykonane podczas trwającej kadencji w Nysie. Krzysztof Knop całość ozdobił podpisem: (ZDJĘCIE GŁÓWNE)

Kochani!!! Jeśli Wasi znajomi uważają, że nasz szydłowiecki duet (Ludew i Kwiatek) powinien dostać jeszcze jedną kadencję podeślijcie im te screen’y. Pan Kordian wygrał wybory w tym samym czasie co Pan Artur – różnica polega na tym, że pierwszy potrafił dobrać sobie współpracowników i nawiązać kontakty a drugi niestety NIE… c.d.n.

Sam post nie zyskał tzw. internetowej popularności, ponieważ dosłownie kilka osób kliknęło pod nim „lubię to”. Mimo wszystko trochę ludzi ten post zobaczyło, a dyskusję zdecydował się rozpocząć sam…burmistrz Artur Ludew, który w swoim pierwszym wpisie pod postem napisał:

Kochani!!! Jeśli uważacie, że Pan Knop pisze na zamówienie wystawiajcie swoje opinie. Tak na marginesie nasz zalew ładniejszy 🙂

Całość dyskusji (która być może jeszcze się nie skończyła) możecie zobaczyć poniżej. W trakcie jej trwania dołączył do niej radny miejski Arkadiusz Sokołowski:

Kto w tej dyskusji ma rację? Ciężko „wyłapać”, jedno jest raczej pewne, że to jeszcze nie koniec. Tym bardziej, że Krzysztof Knop zapowiadał w swoim wpisie ciąg dalszy, a komentarzu dodaje, że „zrobi wszystko żeby otworzyć mieszkańcom Szydłowca oczy”.

Cokolwiek to oznacza, zbliżające się wybory samorządowe w Szydłowcu zapowiadają się „ciekawie”.

Oprócz portalu www.naszszydlowiec.pl i naszego facebooka/NaszSzydłowiec zachęcamy Was do śledzenia dwóch grup na których mogą toczyć się kolejne dyskusje: Szydłowiec oraz Szydłowiec Bez Cenzury