Wręczając odznaczenia z okazji Święta Wolności prezydent Bronisław Komorowski podziękował tym, którzy służąc Polsce, wnoszą swoje własne dokonania, osiągnięcia i marzenia w to, aby Polska była coraz lepszym krajem. – Serdecznie dziękuję tym osobom, które mają swoje zasługi w drodze ku polskiej wolności, jak i tym, które pełniąc różne funkcje, podejmując różne odpowiedzialne zadania służyły wolnej Polsce – mówił prezydent. Dodał, że ma na myśli lekarzy, ludzi kultury czy gospodarki, czyli działających we wszystkich obszarach, które się składają na dzisiejszą, polską wolność.

– Wolność to także demokracja, którą trzeba uznawać i szanować, nawet wtedy, gdy przynosi to rozwiązania i sytuacje trudne, z osobistego punktu widzenia – zaznaczył Bronisław Komorowski.

Jak podkreślił, są to ostatnie dni jego prezydentury. – Pragnę więc podziękować wszystkim, z którymi mogłem współdziałać w imię wolności przez te całe pięć lat – powiedział prezydent.

W krótkiej rozmowie z portalem Nasz Szydłowiec, były burmistrz powiedział: „Bardzo mocno chciałbym podkreślić, że ten Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dedykuje mojej śp. żonie Zosi, oraz moim synom Dominikowi i Mateuszowi. Także tym, z którymi pracowałem na przestrzeni tych ostatnich dwunastu lat. Dzięki naszej wspólnej pracy dziś możemy być dumni z Szydłowca, z tego jak się rozwija. Jestem ogromnie wdzięczny Bogu, za to, że mogłem być burmistrzem mojego ukochanego miasta, które zwie się Szydłowiec. Ciesze się, że ogólna ocena tych dwunastu lat jest dobra. Osobiście jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ pracowałem dla mieszkańców, dla młodzieży, dla osób starszych, starałem się ogarnąć każdego. Dziś dziękuję wszystkim z którymi dane było mi spotkać się podczas moich kadencji, mieszkańcom, wszystkim tym zacnym ludziom, których poznałem. Pamiętajcie, że każdy z Was jest cząstką mojego serca.” – wzruszony i szczęśliwy relacjonował Andrzej Jarzyński.

Andrzej Jarzyński Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał za wybitne zasługi w pracy samorządowej, za osiągnięcia w pielęgnowaniu i promowaniu lokalnej historii i kultury.

jarzynskiodznaczenie3

jarzynskiodznaczenie5

jarzynskiodznaczenie1

jarzynskiodznaczenie2

Więcej info TUTAJ