Na sesji miejskiej, ślubowanie złoży wybrany w bezpośrednich wyborach burmistrz Artur Ludew. Nowy burmistrz Szydłowca złoży uroczyste ślubowanie w obecności radnych miejskich, zaproszonych gości, mieszkańców Szydłowca. Treść ślubowania: „Obejmując urząd burmistrza miasta i gminy Szydłowiec, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta i gminy” Ślubowanie może być złożone z dodaniem zdania: „Tak mi dopomóż Bóg.”

Nadal nie wiemy, kto będzie zastępcą Artura Ludwa. Po mieście krążą różne opinie i plotki. W bezpośredniej rozmowie burmistrz Ludew, zaprzeczył, że będzie to ktoś z dwójki: Sławomir Nojek (radny powiatowy rozpoczętej kadencji) lub Marek Sokołowski (były przewodniczący Rady Powiatu). Mówi się również o tym, że być może na stanowisku pozostanie dotychczasowy zastępca burmistrza Jarzyńskiego czyli wiceburmistrz Krzysztof Ziółkowski. Jest to jednak mało prawdopodobne. O tym miejmy nadzieję dowiemy się już jutro.

Uroczysta sesja z zaprzysiężeniem burmistrza Artura Ludwa o godzinie 14.

Wcześniej natomiast bo o godzinie 9., radni powiatowi dokonają wyboru starosty szydłowieckiego oraz pozostałych członków Zarządu Powiatu wraz z wicestarostą. Ci, którzy liczą na jakieś duże zmiany w składzie szydłowieckich starostów z pewnością zawiodą się. Wszystko wskazuje na to, że wybrani zostaną Włodzimierz Górlicki na starostę szydłowieckiego oraz Roman Woźniak na wicestarostę szydłowieckiego. Obaj panowie są przedstawicielami „powiatowej koalicji” trzech komitetów: Porozumienie Gospodarcze, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Solidarny Samorząd. Z tego ostatniego komitetu na stanowisko przewodniczącej Rady Powiatu wybrana została Anita Gołosz.

Wyżej wspomniana koalicja sprawia, że możemy być pewni wyboru panów, którzy rządzą w powiecie już od ośmiu lat.

Trochę więcej niepewności mamy wśród kandydatów do Zarządu. Nieoficjalnie wiemy jednak, jakie nazwiska będą brane pod uwagę. Z PSL albo radny Krzysztof Rejczak, albo radny Rajmund Mamla, z Solidarnego Samorządu raczej na pewno radny Paweł Zawodnik (samorządowy debiutant). Nie wiadomo kogo do Zarządu będzie chciał wprowadzić starosta Włodzimierz Górlicki ze swojego komitetu. Mówi się o radnym Cezarym Sierawskim, ale ponoć większe szanse ma kolejny nowicjusz radny Karol Siebyła.

Czy te przypuszczenia, znajdą potwierdzenie w rzeczywistości? Będziemy informować Was już jutro na Facebooku i portalu Nasz Szydłowiec.