Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, pełniąc służbę na terenie gminy Szydłowiec w odstępie kilku dni ujawnili rażące naruszenie przekroczenia dozwolonej prędkości. Kierowcy przekraczali prędkość o ponad 50km/h.

17.05.br. w miejscowości Chustki zatrzymali do kontroli drogowej 20-letniego mieszkańca gminy Orońsko, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 108 km/h. 28.05 br. w miejscowości Zdziechów policjanci zatrzymali do kontroli 36-letnią mieszkankę gminy Szydłowiec, która jechała w terenie zabudowanym z prędkością 109 km/h. Kolejne takie wykroczenie szydłowieccy policjanci ujawnili 01.06.br. w miejscowości Zdziechów. W tym przypadku zatrzymany do kontroli drogowej 28-letni mieszkaniec gminy Szydłowiec jechał w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym wszyscy kierujący ukarani zostali mandatami karnym oraz punktami. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami, nieodpowiedzialni kierujący stracili również prawo jazdy na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a brawura i brak wyobraźni może mieć tragiczne skutki nie tylko dla nas samych, ale również dla innych zupełnie niewinnych uczestników ruchu drogowego.

sierż. szt. Marlena Skórkiewicz