W czwartek dziewczęta udały się do Jędrzejowa, żeby rozegrać dwa mecze z drużynami Rej i Volley. O godz 18.00 rozległ się pierwszy gwizdej w meczu z Rej. Przy stanie 10:7 powiększaliśmy swoją przewagę by zwyciężyć 13:25. Po pierwszym pewnie wygranym secie, dziewczęta z RAS poczuły się pewnie i nie pozwoliły drużynie przeciwnej „rozwinąć skrzydeł”, wygrywając tym samym drugi i trzeci set 17:25, 20:25.

Po 30 minutowej przerwie o godz 20.00 przystąpiliśmy do meczu z drużyną Volley. Podopieczne Marka Orlefa miały okazje obejrzeć nasz mecz i przygotować taktykę. Pierwszy set to badanie przeciwnika na co go stać. Akcje punkt za punkt do stanu 8:8. Na zagrywkę udała się nasza rozgrywająca Aleksandra Jedynak-Lis i skutecznie wyprowadziła zespół na prowadzenie 13:8. Do końca seta pełna kontrola i pewne zwycięstwo 14:25. W Drugim secie przeciwniczki z Volleya poprawiły błędy popełnione w pierwszym secie i graliśmy punkt za punkt do stanu 16:16 . Pewny blok Moniki Łożyńskiej wyprowadził nas na prowadzenie, które utrzymaliśmy do końca i set zakończył się wynikiem 20:25. Mając dwa sety wygrane nasz zespół zagrał na pełnym luzie i nie dał szans gospodynią w trzecim secie wygrywając pewnie 14:25.

W czwartek RASzóstka Szydłowiec podopieczne Grzegorza Nowaka udały się do Kielc by rozegrać swój kolejny mecz. O godz 18.00 sędzia zawodów rozpoczął pojedynek. Do meczu przystąpiliśmy skoncentrowani wiedząc ,że nie możemy stracić punktów. Drużyna UKS 4 Kielce zajmuje 5 miejsce w tabeli i walczy o miejsce 4. Natomiast my graliśmy o przypieczętowaniu drugiego miejsca w ostatecznej klasyfikacji. Drużyna w pełni zrealizowała przedmeczowe założenia trenera i pewnie wygrała mecz 0:3 w setach (11:25, 19:25 i 13:25).

Ostatni mecz tego sezonu już 20 lutego, w hali sportowej ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Początek spotkania z Volley Jędrzejów o godzinie 17.40. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki w Szydłowcu.