Szydłowieckie „WIANKI” rozpoczął koncert Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Henryka Kapturskiego, który odbył się na zamkowej wyspie. Orkiestra jak co roku sprawiła, że mieszkańcy Szydłowca byli zadowoleni. Wielkie hity muzyki rozrywkowej, które zabrzmiały bardzo podobały się publiczności, która wyrażała swoje zadowolenie burzą oklasków i okrzykami by orkiestra grała dłużej. Muzycy Miejskiej Orkiestry Dętej zagrali m.in. takie hity jak: „Tequila”, „Koko euro spoko”, „Kwiat jednej nocy”.

Gdy już się ściemniało zamkową wyspą zawładnęli młodzi artyści z Teatru „U Radziwiłła” , którzy zaprezentowali spektakl „Noc czerwcowa” przygotowany przez Sławę Lorenc – Hanusz. Świetna muzyka, tańce wśród płonących ognisk, poezja Leśmiana i Gałczyńskiego, ciemność nocy-  to wszystko sprawiało, że każdy który oglądał to widowisko mógł poczuć się wyjątkowo.

Na zakończenie pokazu na szydłowieckiej fosie okalającej nasz piękny zamek, pojawiła się łódź a w niej młodzieniec i panna, która „wiła wianki i puszczała je do falującej wody….”

Zanim wszyscy udali się na zamkowy dziedziniec na niebie mogli podziwiać wspaniały pokaz fajerwerków.

Tegorocznego WIANKI w Szydłowcu zakończył koncert zespołu Zbigniew Foryś Band, którego lider to były członek zespołu Lombard. Największe hity muzyki rockowej lat 60-tych, 70 – tych i 80-tych porwały do szaleństw pod sceną ludzi w różnym wieku.

Ze sceny usłyszeliśmy m.in. hity zespołów The Rolling Stones, The Smokie, a nawet słynny już hit zespołu Lombard czyli „Przeżyj to sam”. Był to swoisty powrót dla starszych mieszkańców Szydłowca , do lat młodości. Widać to było po ich twarzach.

{phocagallery view=category|categoryid=102|limitstart=0|limitcount=19|detail=5|imageordering=5}