Stowarzyszenie na rzecz niepełnosprawnych w Szydłowcu, w dniach 27 września oraz 3-6 listopada zorganizowało na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu przy ul. Zamkowej 9 dwa turnieje warcabowe poświęcone pamięci zmarłych młodych uczestników warsztatów Ani Soleckiej i Damiana Kozłowskiego. Obydwoje grywali w warcaby a Damian próbował swych sił jako szydłowiecki DJ.

Ania zmarła w tym roku, Damian wcześniej – w 2021 roku. Przed rozpoczęciem zawodów oddano hołd ich pamięci minutą ciszy. Wspomniano ich jako sympatyczną koleżankę i kolegę, wyrażając jednocześnie wdzięczność za lata spędzone razem z nimi na Warsztatach Terapii Zajęciowej oraz za wszelkie dobro, które przynieśli.

Stowarzyszenie ufundowało dla wszystkich warcabistów nagrody pieniężne, Huta Szkła w Woli Korzeniowej szklane puchary.

Turnieje rozegrano systemem pucharowym. Sędziował Marian Frąk.

W pierwszym turnieju zagrało 10 uczestników z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zwyciężył Piotr Podsiębierski z Budek, gm. Chlewiska, przed Michałem Kojarą z gm. Jastrząb i Ewą Wiśnios, również z gm. Jastrząb. Zwycięzcy na podium oprócz nagród i pucharów otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W drugim turnieju zagrało 6 warcabistów, w tym trzech uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i trzy osoby z kadry warsztatów. Zwycięzcą tego turnieju został Mirosław Cięlątkowski – terapeuta zajęciowy, przed Markiem Plewą – kierownikiem Warsztatu i Krzysztofem Adamczykiem – uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej z gminy Szydłowiec. Ponadto rozegrano mecz o super puchar pomiędzy zwycięzcami obydwu turniejów Podsiębierskim i Cielątkowskim, w którym lepszym okazał się ten drugi.

Wręczenie nagród miało uroczysty charakter. Nagrody cieszyły zwycięzców, ale najważniejsza była pamięć o zmarłych Ani i Damianie. Warcaby na warsztatach są od lat formą terapii a długoletni mistrzowie Podsiębierski i Kojara to również szachiści posiadający IV-te kategorie szachowe, grający w szachy w turniejach regionalnych, godnie reprezentujący Szydłowiec.