Do eliminacji przystąpiło 27 uczestników – zwycięzcy eliminacji gminnych w trzech kategoriach wiekowych ( szkoły: podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne ).

Zawodnicy mieli do rozwiązania test składający się z 25 pytań z dziedziny ochrony przeciwpożarowej. Uczestników oraz ich opiekunów powitali: Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu bryg. Krzysztof Banaszek oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Szydłowcu Aleksy Sasin.

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawiała się następująco:

I grupa (szkoły podstawowe):

1. Natalia Celi – PSP Nr 1 w Szydłowcu

2. Judyta Antos – PSP w Mirowie

3. Maria Rogozińska – PSP Nr 1 w Szydłowcu

II grupa (szkoły gimnazjalne):

1. Paweł Krupa – PG w Chlewiskach

2. Michał Mosiołek – PG w Chlewiskach

3. Artur Jakubczyk – PG w Majdowie

III grupa (szkoły ponadgimnazjalne):

1. Karina Krzysztofik – Zespół Szkół im. KOP w Szydłowcu

2. Tomasz Grzeczyński – Zespół Szkół im. KOP w Szydłowcu

3. ————————–

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody oraz dyplomy za udział które wręczali: Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, bryg. Krzysztof Banaszek Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu, Zbigniew Gołąbek Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Województwa Mazowieckiego Związku OSP RP w Warszawie oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Szydłowcu Aleksy Sasin. Osoby, które zajęły pierwsze miejsca w Eliminacjach Powiatowych w każdej grupie wiekowej będą reprezentowały powiat szydłowiecki na Eliminacjach Wojewódzkich, które odbędą się w dniu 23 kwietnia 2016 r. w Siedlinie w gminie Płońsk.

turniejstraz1

turniejstraz2

turniejstraz4

turniejstraz6

turniejstraz7

Info: st. kpt. Bartłomiej Wilczyński – Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Szydłowcu