8 i 9 czerwca 2017 r. Szydłowieckie Regionalne Centrum Biblioteczno- Multimedialne odwiedziły dzieciaki z oddziałów przedszkolnych „O a” i „O b” PSP nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu w ramach obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża”.

„Tydzień Czytania Dzieciom” to święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej na rzecz popularyzacji czytelnictwa i głośnego czytania dzieciom jako niezbędnego elementu wychowania.

Podczas spotkania przedszkolaki z zainteresowaniem zostały wprowadzone w magiczny świat książek, dowiedziały się skąd się biorą książki, jak należy o nie dbać oraz jak mogą je wypożyczyć. Słuchały opowieści oraz baśni znanych i lubianych pisarzy w wykonaniu pań bibliotekarek. Zajęcia miały też formę podróży przez świat wierszy Juliana Tuwima. Dzieci wysłuchały wiersza „Lokomotywa” oraz „O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci”.

Spotkanie przebiegało w miłej, życzliwej atmosferze i z pewnością rozbudziło wśród przedszkolaków zainteresowania czytelnicze. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek.