Podczas pobytu mieliśmy okazję poznać okolice miasta oraz ciekawostki Karkonoskiego Parku Narodowego. Podziwialiśmy uroki wodospadów „Szklarki” i „Kamieńczyka”. Uczestniczyliśmy w wycieczce do Kowar, gdzie zwiedzaliśmy podziemne sztolnie i Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska.

Największą frajdę sprawiło nam własnoręczne wyszukiwanie ametystów w leśnym wyrobisku. Byliśmy także w Leśnej Hucie Szkła, gdzie na naszych oczach wyczarowywano różne kształty z płynnej masy szklanej. Niezapomniane wrażenie zrobił na nas pobyt i chrzest w Chacie Walońskiej.

Codziennie uczestniczyliśmy w pieszych wycieczkach w takie urocze miejsca jak: Złoty Widok, Chybotek, Krucze Skały. Spotykaliśmy się z ratownikami GOPR. Braliśmy udział w zajęciach w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej i w Muzeum Mineralogicznym.

Ucieszył nas także pobyt na basenie w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Podczas pobytu na Zielonej Szkole odpoczywaliśmy i jednocześnie poszerzaliśmy swoją wiedzę z geografii, przyrody, historii i języka polskiego. Realizowaliśmy także program profilaktyczny „Chcemy być sobą”.

Jesteśmy wdzięczni naszym wychowawcom – Beacie Walkiewicz i Elżbiecie Stefańskiej oraz pani Dyrektor Ewie Świercz za zorganizowanie nam tego wyjazdu.

Składamy także ogromne podziękowania w imieniu swoim i naszych rodziców Panu Burmistrzowi Arturowi Ludwowi za dofinansowanie tego wyjazdu, dzięki czemu mogliśmy spędzić niezapomniane 10 dni w Szklarskiej Porębie.

Uczniowie 🙂

szklarska2

szklarska3