21 września w Oblęgorku odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu.

Uczniowie wraz z wychowawcami – Moniką Głuch, Magdaleną Siebyłą, Zdzisławem Bąkiem i opiekunami – Ireneuszem Kosno oraz Leszkiem Furmańskim o godzinie 8:00 wyruszyli do Oblęgorka – miejsca, które w świadomości społeczności uczniowskiej kojarzy się z Patronem Szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się przemową dyrektora szkoły Karola Kopyckiego, a następnie całą ceremonię poprowadziła wychowawczyni klasy „I c”. Wybrani uczniowie reprezentujący swoje klasy złożyli uroczyste ślubowanie w imieniu pozostałych koleżanek i kolegów na sztandar szkoły.

Klasę „I a” reprezentowali Martyna Kotwica i Jakub Głuch, klasę „I bd” reprezentowali Zofia Nowacka i Gabriel Piątek, zaś klasę „I c” Alicja Szcześniak i Bartosz Kamienik.

Po ślubowaniu uczniowie mieli możliwość przechadzać się po salach pałacu, w którym niegdyś mieszkał sam Henryk Sienkiewicz, i wysłuchać barwnych historii związanych z samym pisarzem. W pomieszczeniach muzeum młodzież mogła oglądać eksponaty, które niegdyś należały do noblisty.

Elementem integrującym tego dnia było ognisko, w czasie którego uczniowie i nauczyciele mogli poznać się bliżej.

info: facebook/ Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu