Każdy dzień przynosi nam nowe informacje dotyczące koronawirusa Covid – 19 na terenie powiatu szydłowieckiego.

13 października we wtorek, dowiadujemy się, że jedna z klas Publicznej Szkoły Podstawowej w Wysokiej została skierowana na kwarantannę domową.

Wszystko spowodowane jest kontaktem klasy z nauczycielem u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem. W piątek zakażenie zostało potwierdzone u jednego z nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Majdowie, który uczy również w Wysokiej. Kilkoro nauczycieli w Majdowie przeszło na zwolnienia lekarskie ze względu na okres grypowy, ale zajęcia w szkole odbywają się normalnie. Jak się okazało kontakt z nauczycielem mieli uczniowie klasy 7 i 8 w Wysokiej, w związku z tym skierowano ich na kwarantannę. To łącznie 14 osób.

Wszyscy i uczniowie i nauczyciel z tego co wiemy czują się dobrze.

Dobre wiadomości płyną z Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Szydłowcu. Na 60 przebywających tam na co dzień osób, stwierdzono 25 zakażeń – 10 pensjonariuszy i 15 osób z personelu. Jeden pensjonariusz zmarł w szpitalu w Starachowicach.

Sobotnie testy wykazały, że nikt z personelu już nie choruje na Covid – 19. Choruje 10 pensjonariuszy, ale na szczęście nikt nie ma groźnych objawów.

Placówka pracuje normalnie.

W powiecie szydłowieckim aktualnie zakażonych koronawirusem jest 57 osób. W ciągu ostatniej doby przybyło 3 osoby, a sześć osób uznano jako ozdrowieńców.

Grafika – Health vector created by freepik – www.freepik.com