Już 24 maja o godzinie 18.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Guzowie odbędzie się premiera teledysku do piosenki „Czerwone Jagody” w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Ludowego „GUZOWIANKI”.

Do nagrania tej ludowej piosenki  zespół zaprosił wielu gości. Jednym z nich jest Bartek Czubak, który zdobył nagrodę SOLO ŻYCIA 2017 w Lublinie, jak również rysownika satyryka Grzegorza Bromberga,

Solo zaśpiewała Agata Towarek, młoda artystka. Za video odpowiada Rafał Sadowski, młody reżyser z Radomia z PR Studio, a dzięki gościnności Pani Dyrektor Ilony Jaroszek – Nowak zdjęcia do tego video były kręcone w Muzeum Wsi Radomskiej, który idealnie pasuje do folkowego klimatu.

„Czerwone jagody” to utwór ludowy tradycyjny, ale został rozszerzony o 3 nowe zwrotki, które pomogły wzbogacić fabułę klipu. Aranżacją muzyczną zajęła się Wioleta Fijałkowska oraz kapela Bursów, tekst napisał Rafael Rakowsky.

Oprócz premiery w Guzowie zapraszamy także na premierę online, gdzie o godzinie 18.00 odbędzie się oficjalna premiera teledysku na youtubie i na facebooku Guzowianek.

Zespół ma na swoim koncie już kilka autorskich utworów. Kolejny utwór tym razem do tradycyjnej piosenki ludowej, przybliża zespół do wydania autorskiej płyty!

Zespół powstał w 2014 roku i składa się głównie z uczniów i absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej w Guzowie. Ma na swoim koncie wiele konkursów jak i przeglądów muzycznych. Najbardziej rozpoznawalnym utworem zespołu jest „Pod Zielonym Dębem”.

Zespołowi przygrywa Kapela Bursów z Guzowa, którzy są zdobywcami wielu nagród i przeglądów muzycznych, między innymi Baszty 2016 na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w kategorii folkloru rekonstruowanego. Zespół „Guzowianki” to również dwukrotni zwycięzcy w Plebiscycie „Nasz Szydłowiec” w kategorii „Kultura”.

Kostiumy dla głównych bohaterów zostały udostępnione przez Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek. Audio powstało dzięki dobrowolnym datkom wielu osób, natomiast video dzięki wsparciu Wójta Gminy Orońsko.

Serdecznie zapraszamy!