Celem wyjazdu była popularyzacja nauki i techniki poprzez wyjaśnianie natury zjawisk otaczających człowieka.

Experymentarium to miejsce, gdzie w kontrolowanych warunkach nasi uczniowie przeprowadzali doświadczenia z dziedziny biologii, astronomii, fizyki i nauk humanistycznych. Wystawa Tajemnice Fizyki pozwoliła w pasjonujący i zabawny sposób objaśnić często skomplikowane prawa fizyki, które stają się proste i czytelne dla każdego.

Interaktywne narzędzia bawiły i uczyły dzięki znakomitym przyrządom doświadczalnym, m.in. Głowa na Tacy, Lustrzany Mix. Największe emocje wzbudził Kosmiczny tunel. Wchodząc do tunelu mieliśmy wrażenie przebywania w przestrzeni kosmicznej, traciliśmy grunt pod nogami, widzieliśmy wirujący miraż kolorów i świateł. Tunel sprawiał że przez kilkanaście sekund doświadczaliśmy uniesienia nad Ziemią.

Nasi uczniowie uczestnicząc w warsztatach mogli przekonać się, że najlepiej jest wszystko samemu sprawdzić i dzięki temu zrozumieć mechanizmy na pozór skomplikowanych rzeczy i zjawisk. W końcu nawet Einstein zaczynał od eksperymentów w komórce.

Drugim miejscem odwiedzonym przez uczniów była jedna z najciekawszych łódzkich placówek kultury Muzeum Animacji SE- MA- FOR

Spotkać tu można kultowych bohaterów Se-ma-fora – Uszatka, Pik Poka, Filemona. Mogliśmy obejrzeć fragmenty scenografii, lalki, zapoznać się z różnymi technikami animacji. Zobaczyliśmy jak powstaje fim, jak wygląda kamera poklatkowa , plan filmowy. W przytulnym kinie obejrzeliśmy oskarowy film „Piotruś i Wilk. Później mogliśmy zobaczyć scenografię i lalki z tego filmu.

Muzeum Animacji łatwo wciągają do wspólnej zabawy. Pulpity multimedialne pozwalają zaangażować się w wystawę zarówno z perspektywy odbiorcy, jak i twórcy- dzieci miały możliwość stworzenia własnego krótkiego filmu. Oba miejsca odwiedzone przez naszych uczniów wzbudziły wiele pozytywnych emocji a wizyta w Mc Donalds była jak dopełnienie wycieczki.

wycieczkadolodzi1

wycieczkadolodzi3