W hali sportowej dla uczniów klas I-III odbył się turniej mikołajkowy pod hasłem „Z Mikołajem na sportowo”. Turniej wszedł już na stałe do kalendarza imprez naszej szkoły, a celem turnieju było nie tylko wprowadzenie dzieci w świąteczny nastrój związany z Mikołajem, ale także rozwijanie sprawności ruchowej poprzez udział dzieci w konkurencjach sportowych, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, edukacja poprzez zabawę.

Jakie było zdziwienie dzieci, które ubrane w czerwone stroje i mikołajkowe czapki przechodząc przez korytarz szkolny zobaczyły Mikołaja w towarzystwie pani dyrektor szkoły mgr Ewy Świercz, która powitała dzieci i zaprosiła na spotkanie z nim. Mikołaj miał dla dzieci prezenty: były to znaczki odblaskowe i czekoladki. Każda klasa zrobiła sobie wspólne zdjęcie z Mikołajem.

Uczniowie w czasie turnieju zmagali się z różnymi konkurencjami, które przygotowane były przez wychowawczynie klas drugich: Łucję Ceglińską, Agnieszkę Czajkowską i Annę Klepaczewską. Zabawy muzyczne poprowadził pan Robert Wojcieszek. Było przeciąganie liny przez najsilniejsze dzieci z poszczególnych klas, budowanie najwyższej wieży, wyścigi z workiem pełnym prezentów oraz przenoszenie piłeczek w mikołajkowych czapkach. Turniej mikołajkowy był wspaniałą zabawą propagującą aktywność ruchową. Na zakończenie sportowych zmagań każda klasa otrzymała pamiątkowe dyplomy, a w salach lekcyjnych czekały na dzieci prezenty od Mikołaja.

Dzieci z niecierpliwością czekają na mikołajkowe zmagania w przyszłym roku szkolnym!

mikolajkijp1