W dniach 18-26 maja 2018 roku 45- osobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Włoch.

W ciągu 8 dni odwiedziliśmy wiele wspaniałych miejsc: Wenecję z okazałą bazyliką św. Marka, Pałacem Dożów, z licznymi kanałami i urokliwymi uliczkami: Asyż, miasto z różowego kamienia świętych Franciszka i Klary. Kolejne dwa dni to wizyta w Rzymie i Watykanie: audiencja u papieża Franciszka, bazylika św. Piotra, czy Muzea Watykańskie pozostawiły wspaniałe wspomnienia i niezapomniane przeżycia. Spacer po Koloseum czy Forum Romanum pozwoliły „ dotknąć” naszej europejskiej cywilizacji.

Dla nas bardzo ważna okazała się wizyta na Monte Cassino, w opactwie benedyktynów a zwłaszcza na cmentarzu polskich żołnierzy. Zapaliliśmy znicz na grobie generała Władysława Andersa i oddaliśmy cześć poległym.

Ostatnie dwa popołudnia przeznaczyliśmy na odpoczynek nad morzem. Mieliśmy możliwość poznania plaż nad Morzem Tyrreńskim i Morzem Adriatyckim. Wykorzystaliśmy ten czas maksymalnie by sprostać 21- godzinnej podróży do Szydłowca.

Brno- Wenecja- Asyż- Rzym – Monte Cassino- Fiuggi- Rimini , dwa najmniejsze państwa europejskie San Marino i Włochy, kąpiele w Morzu Tyrreńskim czy Adriatyckim na długo pozostaną w pamięci uczestników. Młodzież oprócz ciekawych pamiątek, pięknej opalenizny, niezapomnianych przeżyć przywiozła urokliwe fotografie, które teraz cieszą ich i przypominają o miło spędzonych chwilach.

Opiekunami podczas wycieczki byli: Agnieszka Zaręba, Marzena Pielas, Robert Górlicki, Michał Stefanek.

Prezentacja zdjęć Włochy

info: PSP nr 1 im. Jana III Sobieskiego